Kultura

Zespół Pieśnia i Tańca Ziemia Myślenicka ma 35 lat. Tak wyglądały obchody jubileuszu

Zespół Pieśnia i Tańca Ziemia Myślenicka ma 35 lat. Tak wyglądały obchody jubileuszu
Fot. Bartek Ziółkowski

Artyści Reprezentacyjnego Zespołu Pieśni i Tańca "Ziemia Myślenicka" w weekend dali dwa koncerty z okazji swojego jubileuszu

 

Jubileuszowy koncert poprzedził wernisaż wystawy fotografii pt. "Każde pokolenie ma własny czas" na których Grażyna i Marek Gubała przedstawili członków zespołu na przestrzeni ostatnich lat. Ukazują całe rodziny, które z pokolenia na pokolenie przekazywały pasję do tańca i pielęgnowania kultury.

Na pierwszym z dwóch galowych koncertów jubileuszowych w piątek (9 grudnia) członkowie zaprezentowali m.in. tańce i pieśni spiskie, sądeckie, żywieckie, kurpiowskie i warszawskie oraz premierowo – rzeszowskie. Przez weekend na scenie Myślenickiego Ośrodka Kultury i Sportu wystąpiły wszystkie grupy wiekowe zespołu i osoby, które były z nim związane w poprzednich latach.

Odznaką honorową „Zasłużony dla ZPiT Ziemia Myślenicka” zostali odznaczeni Dorota Jaśkowiec, Jacek Kazimierczak, Aurelia Bogacka-Prokocka, Jan Jaśkowiec, Kazimierz Prokocki, Gabriel Uchacz, Jan Ślósarz, Natalia Wylegała, Klaudia Dzieża, Karolina Druzgała – Pawlak.

Powiązane tematy

Komentarze (1)

Zobacz więcej