Głogoczów

Gospodynie z Głogoczowa wyróżnione w kategorii „Kultura i tożsamość regionalna”

Gospodynie z Głogoczowa wyróżnione w kategorii „Kultura i tożsamość regionalna”
Fot. Piotr Górszczak

Stowarzyszenie Gospodyń Wiejskich w Głogoczowie zostało wyróżnione w kategorii „Kultura i tożsamość regionalna” za kultywowanie lokalnych tradycji oraz upowszechnienie historii swojej „małej ojczyzny”

 

Podczas uroczystej gali rozdania nagród, która odbyła się 13 grudnia w Filharmonii Krakowskiej poznaliśmy laureatów nagrody „Amicus Hominum” przyznawanych ludziom działającym na rzecz dobra innych oraz „Kryształy Soli” dla najlepszych małopolskich organizacji pozarządowych za rok 2022.

W kategorii „Kultura i tożsamość regionalna” wyróżnione zostało Stowarzyszenie Gospodyń Wiejskich w Głogoczowie.

„W dowód uznania za działalność na rzecz kultywowanie lokalnych tradycji oraz upowszechniania historii swojej "malej ojczyzny". Za prowadzenie działań na rzecz aktywizacji i integracji społeczności Głogoczowa i Gminy Myślenie, budowania więzi społecznych i wzmacniania tożsamości regionalnej poprzez dokumentowanie lokalnych wydarzeń w ramach projektu “Archiwum Społeczne Wsi Głogoczów"” – czytamy w uzasadnieniu.

Gospodynie do zgłosiła Fundacja Biuro Inicjatyw Społecznych z Krakowa i to już drugie wyróżnienie jakie udało się im zdobyć. W 2014 roku otrzymały je w kategorii „Aktywizacja społeczna i obywatelska".

Kryształy Soli to ustanowiona w 2005 roku nagroda dla najlepszych organizacji pozarządowych w Małopolsce. Jej głównym celem jest wzmacnianie wizerunku trzeciego sektora, promocja działań najlepszych organizacji, popularyzacja „dobrych praktyk” oraz upowszechnianie najlepszych pomysłów. Nazwa Nagrody „Kryształy Soli” nawiązuje do wyrażenia „sól ziemi” oznaczającego ludzi cennych, wyjątkowych, godnych naśladowania, najbardziej wartościowe jednostki lub grupy ludzi w jakiejś społeczności.

Komentarze

Zobacz więcej