Speed-Ball

Klubowe Mistrzostwa Polski. Zawodnicy Sportowni kończą sezon ze złotym i srebrnym medalem

Klubowe Mistrzostwa Polski. Zawodnicy Sportowni kończą sezon ze złotym i srebrnym medalem

W połowie grudnia w Krakowskiej Hali UEK odbyły się III Klubowe Mistrzostwa Polski w Speed-Ballu. Zawodnicy Sportowni zakończyli sezon ze złotym i srebrnym medalem

 

Speedbaliści rywalizowali we wszystkich konkurencjach z podziałem na płeć w kategorii juniorów i seniorów. Zawody były przygotowane pod stworzenie rankingu czołowych drużyn w naszym kraju. Rozgrywki odbywały się równolegle na 6 kortach w grze na czas, singlu, deblu i sztafecie.

W turniejach juniorskich Sportownia zajęła drugie miejsce w klasyfikacji drużynowej. W turnieju Seniorskim wywalczyła złoto. Jak się jednak okazało, pierwszym miejscem na podium trzeba się było podzielić. Po dwóch dniach rywalizacji we wszystkich konkurencjach okazało się, że dwa kluby Sportownia i Speed-ball KRK zdobyły po 45 punktów i zremisowały, wobec tego obu klubom przyznano mistrzowskie tytuły.

- Sezon 2022 był trudny i przyniósł wiele wyzwań. Mieliśmy spore zmiany w rozstawach zawodników. Tym bardziej cieszy to pierwsze miejsce, bo pokazaliśmy, że zgrany team podoła nawet nieplanowanym zmianom w konkurencjach drużynowych. Chciałam podziękować trenerowi i naszym zawodnikom za ich wkład pracy w całym sezonie. Teraz będzie czas na świąteczny odpoczynek. A od stycznia ruszamy mocno z nowymi działaniami i przygotowaniami do startu kolejnego sezonu – zapowiada Izabela Janczak-Bizoń – Prezeska Sportowni.

Powiązane tematy

Sportownia klubowym wicemistrzem Polski
Speed-Ball 0

Sportownia klubowym wicemistrzem Polski

W krakowskiej hali UEK odbyły się IV Klubowe Mistrzostwa Polski w Speed-ballu. Zawodnicy Sportowni zakończyli sezon z tytułem Klubowego Wicemistrza Polski Ope...

Komentarze

Zobacz więcej