Biznes

Dlaczego warto inwestować w fotowoltaikę?

Dlaczego warto inwestować w fotowoltaikę?

Interesują Cię panele fotowoltaiczne, ale nie jesteś pewny, czy taka instalacja będzie dla Ciebie opłacalna? Jakie korzyści płyną z montażu fotowoltaiki? Na pytanie odpowiadamy w dzisiejszym artykule.

  • Gdzie można zamontować panele fotowoltaiczne?
  • Nowoczesna fotowoltaika w Niepołomicach
  • Dlaczego warto montować instalacje fotowoltaiczne?

Chociaż z reguły panele fotowoltaiczne montuje się na dachach, niekiedy sytuacja zmusza do umieszczania ich w innych miejscach. Gdzie można zamontować panele fotowoltaiczne? Szczegóły na ten temat znajdziesz w poniższym artykule. W dalszej części natomiast odpowiadamy, dlaczego warto inwestować w instalacje fotowoltaiczne. 

Gdzie można zamontować panele fotowoltaiczne?

Zaletą fotowoltaiki jest to, że może zostać wykorzystana właściwie wszędzie – lokalizacja nie ma właściwie żadnych ograniczeń. A zatem bez względu na to, czy interesuje Cię fotowoltaika w Niepołomicach, Małomicach czy Warszawie, w każdej tej lokalizacji jest możliwy montaż instalacji. Polecamy skorzystać z oferty firmy JB Energia, która zajmuje się nie tylko doborem, ale i montażem oraz serwisem fotowoltaiki. W przypadku wspomnianych Niepołomic, informacje na temat montażu znajdziesz na stronie https://jbenergia.pl/montaz/malopolska/niepolomice/, gdzie możesz sprawdzić także wybrane realizacje przeprowadzone przez firmę.

Nowoczesna fotowoltaika w Niepołomicach

Jeśli chodzi o ograniczenie, w przypadku fotowoltaiki jest właściwie jedno. Dotyczy ono tego, aby zapewnić panelom fotowoltaicznym dostęp do maksymalnej ilości słonecznego światła. Z tego powodu poleca się montować instalację fotowoltaiczną na przestrzeni otwartej i najlepiej w kierunku południowym. Dobrze, gdyby kąt nachylenia instalacji fotowoltaicznej wynosił od 30 do 45 stopni. Biorąc pod uwagę te zalecenia, panele fotowoltaiczne najczęściej montuje się na dachu danej nieruchomości.

Warto jednak wiedzieć, że ostateczna lokalizacja instalacji uzależniona jest od kilku czynników, które z reguły mają wpływ na wydajność systemu. Ponadto pod uwagę trzeba wziąć również fakt, czy na naszym dachu w ogóle jest możliwość montażu paneli. Jeśli nie, często instaluje się je na elewacji domu. W takiej sytuacji należy oczywiście wybrać, najlepiej południową stronę. Dodatkowo panele montowane na elewacji powinny mieć jak najmniejsze nachylenie – nie więcej niż 60 stopni.

Panele fotowoltaiczne można także umieścić na gruncie działki. Jest to praktyka rzadka, ale niekiedy potrzebna. W takiej sytuacji wykorzystuje się specjalną konstrukcję wsporczą. Ogólnie unika się tej praktyki, gdyż panele umieszczone na gruncie zabierają miejsce w ogrodzie. Dodatkowo nie zawsze będzie gwarancja, że instalacja będzie miała przez cały czas odpowiedni dostęp do promieni słonecznych – na przykład na działce obok może w końcu powstać kolejny dom, który przysłoni fotowoltaikę.

Jak widać, panele fotowoltaiczne w pierwszej kolejności warto montować na dachu. Jeśli jednak nie jesteś pewny, czy Twój dach się do tego nadaje, skontaktuj się ze specjalistami, którzy ocenią możliwości Twojej nieruchomości oraz działki i podpowiedzą, jaka opcja będzie dla Ciebie najlepsza.

Dlaczego warto montować instalacje fotowoltaiczne?

Fotowoltaika nie jest najtańszym rozwiązaniem, ale dziś zainteresowani mogą skorzystać z różnych dotacji i pomocy finansowych, dzięki którym ostateczna cena może wyjść dużo korzystniejsza niż pierwotnie. Ponadto, ze względu na szereg korzyści i zalet fotowoltaiki, sama inwestycja bardzo szybko się zwraca. Dlaczego warto montować instalacje fotowoltaiczne?

Do zalet paneli fotowoltaicznych i całego systemu ogólnie zalicza się niższe rachunki za prąd przez nawet 30 lat – dzięki fotowoltaice nie będziesz musiał kupować energii od dostawców energii, gdyż prąd będzie dla Ciebie wytwarzać zamontowana na Twoim dachu instalacja.

Kolejnym plusem jest niezależność od podwyżek cen za energię narzucanych przez dostawców. Ponadto panele fotowoltaiczne są trwałe i łatwe w obsłudze. Korzystnie wpływają na środowisko naturalne, szczególnie, że nie emitują żadnych szkodliwych substancji, ani nie potrzebują do działa niczego poza właściwie słońcem. Moduły fotowoltaiczne z reguły produkuje się z aluminium oraz krzemu, a to materiały, które w 100% podlegają recyklingowi. A zatem fotowoltaika to nie tylko najtańsze, ale i jednocześnie najczystsze źródło energii, w jakie warto aktualnie zainwestować.

Montaż paneli fotowoltaicznych prędzej czy później na pewno się zwróci, szczególnie że ceny energii elektrycznej w gminie Niepołomice będą rosły. Zamiast więc narzekać, że płaci się dużo za energię elektryczną, lepiej skorzystać z możliwości, jakie dają nowoczesne panele fotowoltaiczne w Niepołomicach i uniezależnić się od sieci energetycznej. Przy doborze instalacji fotowoltaicznych trzeba jednak zawsze korzystać z pomocy specjalistów, aby zyskać największe oszczędności.

Komentarze