Kultura

Spektakl w MOKiS: Kardynał Wyszyński. Prymas Niezłomny

Spektakl w MOKiS: Kardynał Wyszyński. Prymas Niezłomny

Widowisko pn. „Kardynał Wyszyński Prymas Niezłomny - rocznica sakry biskupiej (marzec 1946)” odbędzie się 5 marca 2023 r. o godz. 17.00 w sali widowiskowej MOKiS (ul. Piłsudskiego 20). Wstęp wolny

 

Myślenicki Ośrodek Kultury i Sportu zaprasza na otwarty spektakl teatralny poświęcony życiu i pracy Kardynała Stefana Wyszyńskiego.

Widowisko pn. „Kardynał Wyszyński Prymas Niezłomny - rocznica sakry biskupiej (marzec 1946)” odbędzie się 5 marca 2023 r. o godz. 17.00 w sali widowiskowej MOKiS (ul. Piłsudskiego 20). Wstęp wolny.

Poruszające sceny teatralne z życia Prymasa Tysiąclecia, pełne dramatycznych sytuacji, jak prześladowanie za prawdę, uprowadzenie i więzienie. W mocnych dialogach Kardynała z funkcjonariuszem władzy pokazujemy walkę dobra ze złem i zwycięstwo dzięki zawierzeniu Maryi.

Wszystko w wykonaniu znakomitych aktorów, znanych szerokiej publiczności z wielu programów i koncertów telewizyjnych. Gościem specjalnym będzie Anna Rastawicka z Instytutu Prymasowskiego Stefana Kardynała Wyszyńskiego, najbliższy współpracownik i świadek życia błogosławionego.

Zabrzmią najpiękniejsze, tradycyjne pieśni Maryjne towarzyszące w codziennej posłudze Kardynałowi Stefanowi Wyszyńskiemu.

Po spektaklu publiczność zostanie zaproszona do rozmowy z Anną Rastawicką, która opowie ciekawostki z życia Prymasa w rozmowie z Grzegorzem Jurasem. Będzie również możliwość wykonania pamiątkowych zdjęć z wykonawcami.

Wystąpią:

Maciej Słota - Kardynał Stefan Wyszyński
Dariusz Kowalski - funkcjonariusz SB
Łukasz Lech - narrator
Anna Sokołowska Alabrudzińska - wokal
Maciej Nieć - fortepian
Scenariusz i reżyseria: Łukasz Lech
Kierownictwo muzyczne: Maciej Nieć

 

Materiał powstał we współpracy z Myślenickim Ośrodkiem Kultury i Sportu. Działalność Kina MUZA w Myślenicach jest współfinansowana przez Gminę Myślenice.

Powiązane tematy

Zobacz więcej

Muzeum Niepodległości otwarte nocą
Kultura 0

Muzeum Niepodległości otwarte nocą

Noc Muzeów to okres w którym placówki otwarte są do późnych godzin nocnych. Co w tym roku mieszkańcom zaoferowało Muzuem Niepodległości?   Obchody Nocy Muze...