Media

Patrycja Koprzak i Piotr Jagniewski z nagrodą za wywiad roku 2022. Miasto-info.pl w top 5 lokalnych mediów w Polsce

Patrycja Koprzak i Piotr Jagniewski z nagrodą za wywiad roku 2022. Miasto-info.pl w top 5 lokalnych mediów w Polsce
Fot. localpress.pl

Dziennikarze miasto-info.pl odebrali główną nagrodę w konkursie Local e-Journalism Awards 2022 w kat. PUBLICYSTYKA za wywiad z Piotrem Marcem pt. "Wszyscy jesteśmy z małych miast".

Ponadto nasz portal znalazł się wśród 5 najlepszych mediów lokalnych w Polsce

 

Nagrody w konkursie Local e-Journalism Awards 2022, organizowanym przez Stowarzyszenie Mediów Lokalnych, zostały wręczone wieczorem, we wtorek 7 marca w czasie uroczystej gali, która odbyła się w warszawskim Campusie Google.

Na konkurs wpłynęło ponad 400 prac, które oceniało jury w składzie: Mirosław Pęczak – przewodniczący jury (Polityka), Bartosz Węglarczyk (onet.pl), Paweł Nowacki (Digital Flow), Marek Miller (Google), Elżbieta Jachymczak (Business Intelligence), Katarzyna Kozłowska (Fakt i fakt.pl), Waldemar Śliwczyński (Kwartalnik Fotografia), Mariusz Forecki (artysta, fotograf) i Witold Bereś (Kraków i Świat)

Piotr Piotrowicz, prezes Stowarzyszenia Mediów Lokalnych: Ten konkurs wprawił nas w duże zdumienie dlatego, że ilość prac, jaka została przesłana, przekroczyła wszelkie nasze oczekiwania. To świadczy o tym, że media lokalne żyją i mają się coraz lepiej.

Dziękuję wszystkim, którzy nadesłali prace, bo to jest najważniejsze. Nie baliście się poddać swoich dokonań zawodowych pod ocenę osób, które mają niekwestionowany autorytet w środowisku dziennikarskim.

Konkurs dziennikarski to nie jest konkurs piękności. Ma pokazać dobre rzemiosło i to, że media lokalne to ważny element porządku medialnego w Polsce. To również ważny element demokracji w Polsce, o którą my - dziennikarze dbamy na poziomie lokalnym.

Wy wszyscy, którzy pracujecie w mediach lokalnych, wiecie o tym najlepiej. Bo o ile łatwiej jest pisać z Warszawy z perspektywy 300 km o różnych trudnych sprawach, które mają miejsce w Polsce powiatowej, ale o wiele trudniej jest zrobić to dziennikarzowi, którego wszyscy rozpoznają na ulicy i wszyscy znają. Trzeba mieć odwagę cywilną, żeby się z tymi problemami zmierzyć i żeby o tym pisać na portalu czy w gazecie papierowej.

 

Nagroda Local e-Journalism Awards 2022 dla dziennikarzy miasto-info.pl

Pierwszą nagrodę w kat. PUBLICYSTYKA przyznano Patrycji Koprzak i Piotrowi Jagniewskiemu za wywiad pt. "Wszyscy jesteśmy z małych miast", który swoją premierę miał w papierowym wydaniu magazynu MiastoInfo.

W materiale dziennikarze rozmawiają z pochodzącym z Myślenic Piotrem Marcem, który nieoczywiste, alternatywne i mało pocztówkowe historie, rozgrywające się na ulicach naszego miasta, przedstawił w wydawnictwie pt. "Słodkie Chłopaki".

 

Patrycja Koprzak, miasto-info.pl: Dziękujemy za docenienie naszego materiału. Nagrodzony wywiad to efekt końcowy wspólnej pracy i przygotowań.

Przez tego typu publikacje chcemy pokazać lokalnej społeczności, że dążąc do celu i będąc pewnym tego, co się robi, można osiągnąć wiele, nawet będąc z niewielkiej miejscowości.

 

Piotr Jagniewski, miasto-info.pl: Wszyscy jesteśmy z małych miast. Dzisiaj spotykamy się na gali mediów lokalnych, które reprezentujemy.

Od rana dużo słuchaliśmy o sztucznej inteligencji, o przyszłości mediów i pisaniu dla algorytmów. Myślę, że nie powinniśmy zapominać o korzeniach. O tym, że te małe społeczności, o których piszemy i dla których piszemy - to ludzie. Na końcu zawsze jest człowiek.

Ponadto portal miasto-info.pl znalazł się w najlepszej piątce serwisów lokalnych z całego kraju w kat. do 150 tys. użytkowników. Podczas gali MiastoInfo reprezentowali Patrycja Koprzak, Paweł Mierzejewski i Piotr Jagniewski.

To zwieńczenie kilkunastu lat pracy naszego zespołu. Dziękujemy wszystkim współpracownikom za pasję, profesjonalizm i pomoc jaką od Was otrzymujemy.

Czytelnikom za obecność, poświęcony czas na śledzenie naszych materiałów, wszelkie uwagi, zaufanie, opinie i sugestie, które pomagają nam doskonalić swój warsztat i dostarczać Wam jeszcze lepszych treści. 

Mamy nadzieję, że będziecie kontynuować swoją przygodę z Miasto-info.pl jako swoim wiarygodnym źródłem informacji.  

Powiązane tematy

Komentarze (12)

 • Paweł Lemaniak 8 mar 2023

  Do wspomnianej już rzetelności i bezstronności dodam wiarygodność. Nagroda wypracowana profesjonalizmem. Gratuluję !

  34 13 Odpowiedz
 • 8 mar 2023

  Pani Patrycjo, Panowie Pawle i Panie i Piotrze. Serdeczne gratulacje! Dostaliście Państwo zasłużone nagrody. Za rzetelność i bezstronność.
  Panie Piotrze, nie chcę żadnej sztucznej inteligencji! Póki co wolę spotykać człowieka.
  Wiem, że wtedy, kiedy zobaczę Pana, bo najczęściej akurat Pana widuję na ważnych zdarzeniach - otrzymam obiektywną relację pomimo tego, że nie z Pańskiej winy, może się czasami w Panu krew gotować...
  Dziękuję Państwu za wszystko.
  Za cierpliwość, bo pewnie Pani Patrycja i Pan Paweł panują nad czasami (także moimi) głupotami, wypisywanymi na forum.
  Jesteście jedynym miejscem w powiecie, gdzie możemy pisać o tym, co nas boli. Nie kłaniacie się w pas włodarzom ale też ich nie oszczędzacie. Jesteście po prostu profesjonalni.
  I wiem, że władze Was czytają. I reagują. Nie zawsze - ale to ich wina.
  Proszę, abyście byli dla nas zawsze
  .I nie dali pożreć się Obajtkowi.
  JESZCZE RAZ GRATULACJE !

  32 15 Odpowiedz
 • 8 mar 2023

  Gratulacje!

  26 9 Odpowiedz
 • 9 mar 2023

  Boli że są lokalną jedyną niezależną redakcją w Myślenicach. Gdyby się sprzedali PIS i Szlachetce piałbyś z zachwytu. Róbcie swoje! Gratuluję!

  25 9 Odpowiedz
 • mirek@ 9 mar 2023

  Haters gonna hate 😂Dostali nagrodę za artykuł i może na tym się skup…

  Dla redakcji GRATULACJE! Róbcie swoje jak dotąd profesjonalnie 🙌

  22 5 Odpowiedz

Zobacz więcej

Myślenice. Festiwal Jazz Nad Rabą 2024
Kultura 0

Myślenice. Festiwal Jazz Nad Rabą 2024

Szósta edycja Myślenickiego Festiwalu Jazzu Tradycyjnego „Jazz nad Rabą” to pochodów w stylu nowoorleańskim oraz koncerty   Festiwal Jazzu rozpoczął się poc...