Tenis

Tomek Bess z Myślenic na 1 miejscu w rankingu Tenisa w Polsce

Tomek Bess z Myślenic na 1 miejscu w rankingu Tenisa w Polsce
Fot. api.polskaligatenisa.pl

Tenisista z Myślenic znajduje się na pierwszym miejscu w rankingu Polskiej Ligi Tenisa Amatorów 

 

PLT to rozgrywki dla amatorów tenisa, w których udział bierze obecnie około pięciuset zawodników z całego kraju. Tomek po trzech miesiącach rozgrywek tenisowych w 2023 r. zgromadził 212 punktów i prowadzi w rankingu krajowym.

Rozegrał w tym sezonie pięć turniejów z czego cztery z nich wygrał, a jeden przegrał w finale z Wiktorem Nogawką w Chorzowie. Każdy finał w turnieju wiąże się z wygraniem w ciągu jednego dnia 5 meczy i Tomasz tego dokonuje. Jest o co grać bo na koniec sezonu do zgarnięcia jest 10 tys. zł.

Zawodnik z Myślenic znany jest już przeciwnikom z całego kraju i swoimi zwycięstwami podnosi również prestiż Szkółki Tenisa Ziemnego, która pod jego szefostwem działa od ubiegłego roku na kortach Myślenickiego Zarabia.

Powiązane tematy

Ruszył sezon tenisowy 2024
Tenis 1

Ruszył sezon tenisowy 2024

Pierwszy turniej w sezonie 2024 w Myślenicach w kategorii open wygrał Robert Tram, a w kategorii 55+ najlepszy okazał się Andrzej Kołodziejczyk   Na kortach...

Komentarze (2)

Zobacz więcej

Myślenice. Szachiści rywalizowali na Rynku
Szachy 0

Myślenice. Szachiści rywalizowali na Rynku

Pasjonaci szachów mogli sprawdzić swoje umiejętności podczas XV Spotkań Szachowych na myślenickim Rynku   Do zmagań w tegorocznej edycji turnieju stanęło 21...