Drogi

Myślenice. Wjeżdża na rondo jakby miał pierwszeństwo. Wszystko nagrała kamera innego kierowcy

Myślenice. Wjeżdża na rondo jakby miał pierwszeństwo. Wszystko nagrała kamera innego kierowcy

Minęli się o kilka centymetrów. Ten film pokazuje jak nie wjeżdżać na rondo

 

W sieci coraz częściej można trafić na nagrania pokazujące zachowania kierowców na Zakopiance. Tym razem dotarł do nas film nagrany na skrzyżowaniu ulic Sobieskiego, Dąbrowskiego i Jordana.

Widać na nim jak jeden z kierowców dojeżdża do ronda z ul. Dąbrowskiego, wjeżdża na nie, a wtedy przed maską pojawia się inny pojazd. To osobówka, której kierowca jadąc od Rynku nie zwolnił przed rondem. Zabrakło naprawdę niewiele, aby sytuacja skończyła się stłuczką.

Jak jeździć po rondzie?

Jeśli przed rondem stoi znak „ustąp pierwszeństwa”, a takie znajdują się w Myślenicach (oznakowanie może być poziome lub pionowe), pojazdy zamierzające wjechać na rondo muszą ustąpić pierwszeństwa autom znajdującym się na nim.

Z kolei kiedy już jedziemy po rondzie, a znaki nie stanowią inaczej, to mamy pierwszeństwo przed autami, które chcą na nie wjechać.

Powiązane tematy

Komentarze (14)

 • Mariusz Marioosz 19 mar

  Raczej kierowcy, co lekceważą przepisy.

  45 4 Odpowiedz
 • 19 mar

  No tak. Dla takich powinno się budować ronda ze specjalną instrukcją obsługi. Ewentualnie pan/pani w kamizelce odblaskowej powinni takiego szofera przeprowadzić przez rondo, wstrzymując ruch.

  37 3 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  19 mar

  Rozmiar samego ronda i widoczność na nim stanowi faktycznie problem ale ja dostrzegam też inny problem nie tylko na tym rondzie ale też na innych w Myślenicach, nagminny brak prawego kierunkowskazu przy zjeździe z ronda co bardzo utrudnia ocenę sytuacji przy decyzji o wjeździe na rondo. To jest tak mało do zrobienia a tak często jest pomijane przez bardzo wielu kierowców.

  37 4 Odpowiedz
 • 20 mar

  Rozmiar ronda nie ma tutaj żadnego znaczenia. Ten gość od strony rynku miał dwa znaki ,"ruch okrężny" i "ustąp pierwszeństwa". Wjechał z taką prędkością na to rondo że napewno nie patrzył czy droga wolna.

  28 Odpowiedz
 • 19 mar

  Tam często tak jest. Winny jest projekt tego pseudo ronda.

  29 28 Odpowiedz

Zobacz więcej