Speed-Ball

Wiśniowa. VI Międzywojewódzkie Mistrzostwa w Speed-ballu. Zawodnicy Sportowni wywalczyli 9 medali

Wiśniowa. VI Międzywojewódzkie Mistrzostwa w Speed-ballu. Zawodnicy Sportowni wywalczyli 9 medali
Fot. Piotr Jagniewski

Hala sportowa w Wiśniowej stała się areną zmagań sportowców startujących VI Międzywojewódzkich Mistrzostwach w Speed-ballu. Zawody otworzyły sezon sportowy wśród czołowych speed-ballistów

 

Już po raz szósty Stowarzyszenie Sportownia zaprosiło do rywalizacji najlepszych speedballistów z różnych regionów kraju. Do Wiśniowej zjechali zawodnicy m.in. z Małopolski, Świętokrzyskiego oraz Lubelszczyzny.

W zawodach wystartowało ponad 60 zawodników. Chłopcy i dziewczęta podzieleni na kategorie wiekowe rywalizowali o medale i najlepsze miejsca na podium w turniejach U11, U14 oraz Open.

Turnieje zostały rozegrane w dwóch konkurencjach: gra singlowa i super-solo. Zawodnicy reprezentujący Sportownię wywalczyli łącznie 9 medali.

- Całej imprezie towarzyszył duch sportowej rywalizacji. Zawodnicy włożyli olbrzymi wysiłek w to by zdobyć jak najlepsze wyniki. Oby tak dalej! – mówi Izabela Janczak-Bizoń ze Stowarzyszenia Sportownia.

Speed-ball to sport wywodzący się z Egiptu, który przywędrował do Polski 9 lat temu i zyskuje coraz większą popularność. Prężny rozwój zawdzięcza przede wszystkim grupie mocno zmotywowanych ludzi, którzy dbają o jego popularyzację i rozwój. Jedną z organizacji prekursorskich jest Stowarzyszenie Sportownia z Gminy Myślenice.

Powiązane tematy

Sportownia klubowym wicemistrzem Polski
Speed-Ball 0

Sportownia klubowym wicemistrzem Polski

W krakowskiej hali UEK odbyły się IV Klubowe Mistrzostwa Polski w Speed-ballu. Zawodnicy Sportowni zakończyli sezon z tytułem Klubowego Wicemistrza Polski Ope...

Komentarze

Zobacz więcej