Myślenice

Myślenice. Wspólnie sprzątali tereny zielone. W najbardziej zaśmieconych miejscach zostawili tabliczki informacyjne

Myślenice. Wspólnie sprzątali tereny zielone. W najbardziej zaśmieconych miejscach zostawili tabliczki informacyjne
Fot. UMiG Myślenice

Uczniowie razem z samorządowcami wzięli udział w akcji sprzątania terenów zielonych w Myślenicach. Przy okazji na zielonych skwerach oraz w pobliżu dzikich wysypisk zostawili po sobie tabliczki zachęcające do utrzymywania czystości

 

Podczas akcji "Myślenice czyste miasto" posprzątano tereny nad Rabą oraz w rejonie historycznej skoczni narciarskiej i Zamczyska na stoku góry Uklejna. Łącznie zebrano kilkadziesiąt worków śmieci. 

Jak informuje UMiG; w wielkim sprzątaniu wziął udział wicemarszałek województwa małopolskiego Józef Gawron, burmistrz Jarosław Szlachetka oraz urzędnicy i radni województwa małopolskiego Stanisław Bisztyga i Robert Bylica.

Uczestnicy wydarzenia w pobliżu dzikich wysypisk wbijali tabliczki zawierającymi m.in. takie hasła jak: "Dbajmy wspólnie o czyste miasto. Sam możesz zdecydować!", "Przyniosłeś pełne, wynieś puste!" - w kontekście opakowań i butelek oraz "Daj przykład! Posprzątaj!".

 

Komentarze (4)

 • 14 kwi 2023

  Ale trzeba być ograniczonym intelektualnie, żeby wyrzucać krzesło czy oponę do lasu. Chciałbym zobaczyć gęby tych ###

  31 Odpowiedz
 • 14 kwi 2023

  Akcja super jak pisałem wcześniej. Szkoda, że nie w weekend - chętnie wziąłbym udział.
  Ja ze swojej strony często zbieram śmieci w lesie na spacerze.

  18 2 Odpowiedz
 • 14 kwi 2023

  szkoda,ze niczego to nir uczy tych smiecacych

  17 Odpowiedz
 • 15 kwi 2023

  Popieram akcję, powinno być takich więcej. Sama robię to samo spacerując z psem w swoim najbliższym otoczeniu. Nie mogę patrzeć na walające się butelki, puszki, itd. Nie mieści mi się w głowie, dlaczego ludzie rzucają to gdzie popadnie.

  14 Odpowiedz

Zobacz więcej