Krzyszkowice

Krzyszkowice. Sołtys potrzebuje pomocy. Mieszkańcy uruchomili internetową zbiórkę

Krzyszkowice. Sołtys potrzebuje pomocy. Mieszkańcy uruchomili internetową zbiórkę
Fot. Piotr Jagniewski

„Do tej pory Pan Władysław jako Sołtys naszej wsi pomagał nam wszystkim, teraz sam potrzebuje naszej pomocy. Będziemy wdzięczni za każde wsparcie” – apelują organizatorzy zbiórki

Władysław Dyduła to sołtys sołectwa Krzyszkowice w gminie Myślenice. Trzy lata temu otrzymał diagnozę, którą było SLA - czyli stwardnienie zanikowe boczne. Choroba sprawiła, że jest coraz słabszy, ma trudności z wykonywaniem najprostszych czynności, takich jak ubieranie się, czesanie, mycie.

Mieszkańcy Krzyszkowic postanowili pomóc sołtysowi, organizując internetową zbiórkę. Zbierają pieniądze na sprzęt rehabilitacyjny i opłaty związane z rehabilitacją.

„Aktualnie rodzina chciałaby zakupić łóżko rehabilitacyjne z funkcją fotela i pionizacji oraz podnośnik pionizujący pacjenta mający na celu ułatwić podnoszenie, transport i pionizację. Te sprzęty są bardzo drogie i niestety nie udało się otrzymać na nie dofinansowania. Łączny koszt zakupu to 25.000 zł. Pozostała część środków zostanie przeznaczona na rehabilitację” – czytamy w opisie zbiórki.

„Do tej pory Pan Władysław jako Sołtys naszej wsi pomagał nam wszystkim, teraz sam potrzebuje naszej pomocy. Będziemy wdzięczni za każde wsparcie” – apelują sąsiedzi sołtysa.

 

Komentarze (10)

 • 6 cze 2023

  To b. dobrze, że ludzie chcą pomóc i pomagają. Ale czy to nie jest granda, że to ONI a nie nasze państwo (NFZ) świadczą pomoc ludziom będącym naprawdę w potrzebie ???

  41 1 Odpowiedz
 • 6 cze 2023

  W krzyszkowicach sa dziwni ludzie , jak przychodze dziecko ze szkoly odebrac to wszystkie matki.takie wazne ze nawet caluj sie w tylek nie powiedza, Pan soltys za to jest ok, zycze zeby te beznadziejne ludzie jednak zebraly dla Pana te pieniadze, powodzenia i zdrowka😀

  34 Odpowiedz
 • 6 cze 2023

  Skończcie ludzie! Chcecie to pomóżcie a nie to nie! Koniec tematu!

  25 1 Odpowiedz
 • 6 cze 2023

  A ja uważam, że człowiekowi trzeba pomóc. Oby Pani nie znalazła się w takiej sytuacji.

  25 5 Odpowiedz
 • Grzegorz 7 cze 2023

  Myślę ,że Pani Lula nie ma zastrzeżeń co do osoby Sołtysa ale mierzi ją chyba podobnie jak tysiące Polaków to ,że uczyniono z tego narodu naród żebraków. Myślałem ,że to był pomysl Lewicy aby obrzydzić państwo wywalczone przez Solidarność a potem zlewicowanej PO ale władze PiS jeszcze bardziej weszły w to upokarzanie społeczeństwa udając dobrego wujka, gdy tymczasem nie da się przejść obok sklepu, poczytać informacji w internecie aby nie natknąć się na totalne żebractwo. Na filmie " Chłopi" ojciec Hanki i inna biedota żebrze ale obok Kościoła a nie obok karczmy Jankiela, bo by na pewno przepędził źebraków. Teraz wolność żebractwa doszła do absurdu.

  20 Odpowiedz

Zobacz więcej

Pcim. Pożar zakładu lakierniczego
Pcim 0

Pcim. Pożar zakładu lakierniczego

Na miejscu pracowały 22 zastępy straży, łącznie ponad 100 strażaków. Ogień strawił powierzchnię ok. 870 m kw. Pożar udało się opanować, nikt nie odniósł obraż...