Speed-Ball

Zawodnicy Sportowni w reprezentacji Polski. Pojadą na Mistrzostwa Świata w Turcji

Zawodnicy Sportowni w reprezentacji Polski. Pojadą na Mistrzostwa Świata w Turcji
VIII Mistrzostwa Polski Juniorów w Speed-ballu. Kadra Polski. Fot. Piotr Jagniewski

Po rozegranych w Myślenicach VIII Mistrzostwach Polski Juniorów w Speed-ballu, trójka zawodników Sportowni otrzymała powołanie do Kadry Polskiej Juniorów

W zawodach wzięło udział 70 zawodników reprezentujących czołówkę polskiego speed-balla. Młodzi speed-balliści rywalizowali w konkurencjach indywidualnych i drużynowych. Zawody zostały rozegrane w 4 kategoriach wiekowych z podziałek na płeć. Turnieje odbywały się równolegle na 10 kortach. Rywalizacja zakończyła się dekoracją zwycięzców i wyłonieniem Kadry Polskiej Juniorów w Speed-ballu na sezon 2023.

W dwudniowej rywalizacji zawodnicy ze Sportowni wywalczyli łącznie 17 medali. Młodzi speed-balliści szkolący się w Sportowni zdominowali najwyższe miejsca na podium, zdobywając 11 złotych medali na 18 możliwych. Powołanie do kadry Polskiej otrzymali: Marcelina Ryś i Dawid Orawin oraz Jakub Janczak.

- Sezon 2023 od początku był bardzo aktywny. Mimo, że za nami dopiero pierwsze półrocze nasi zawodnicy odbyli już 3 obozy szkoleniowe. W maju gościliśmy egipskiego trenera, który szkolił naszych zawodników. To był dobry i intensywny czas, co pokazują wyniki sportowe. Rośniemy w siłę i to cieszy, bo spełniają się marzenia naszej młodzieży. W tym sezonie mamy trzy osoby w kadrze juniorskiej, w tym jeden debiut. Teraz będzie czas intensywnej pracy służącej przygotowaniom do Mistrzostw Open a potem do występu naszych zawodników na Mistrzostwach Świata w Turcji - mówi Izabela Janczak-Bizoń ze Stowarzyszenia Sportownia.

Speed-ball to sport wywodzący się z Egiptu, który przywędrował do Polski 9 lat temu i zyskuje coraz większą popularność. Prężny rozwój zawdzięcza przede wszystkim grupie mocno zmotywowanych ludzi, którzy dbają o jego popularyzację i rozwój. Jedną z organizacji prekursorskich jest Stowarzyszenie Sportownia z Gminy Myślenice.

Patronat medialny nad imprezą sprawował portal miasto-info.pl. Zawody zostały objęte patronatem honorowym burmistrza Miasta i Gminy Myślenice Jarosława Szlachetki. Wydarzenie zrealizowano przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego, Małopolskiej Agencji Rozwoju Regionalnego, PSB Mrówka Myślenice. Sponsorem Głównym Speed-ball Sportownia jest PKN Orlen.

Powiązane tematy

Sportownia klubowym wicemistrzem Polski
Speed-Ball 0

Sportownia klubowym wicemistrzem Polski

W krakowskiej hali UEK odbyły się IV Klubowe Mistrzostwa Polski w Speed-ballu. Zawodnicy Sportowni zakończyli sezon z tytułem Klubowego Wicemistrza Polski Ope...

Komentarze

Zobacz więcej