Pcim

Zawody Sportowo-Pożarnicze Młodzieży. Najlepsze drużyny z Krzeczowa i Myślenic

Zawody Sportowo-Pożarnicze Młodzieży. Najlepsze drużyny z Krzeczowa i Myślenic
Fot. Magdalena Hanusiak

Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza z Krzeczowa wśród chłopców i OSP Myślenice Dolne Przedmieście w kategorii kobiet, wygrały Powiatowe Zawody Sportowo – Pożarnicze 2023

 

Zawody zorganizowano w Pcimiu, na specjalnie przygotowanym boisku, gdzie każda drużyna miała szansę zaprezentować swoje umiejętności.

Zmagania rozpoczęły od uroczystego przemarszu wszystkich drużyn pożarniczych, które zaprezentowały się w swoich oficjalnych mundurach. Następnie odbyła się ceremonia otwarcia.

Po oficjalnym rozpoczęciu zawodów, drużyny przystąpiły do rywalizacji w różnych konkurencjach. Jednym z głównych konkurencji było pokonywanie toru przeszkód, który testował kondycję i zręczność zawodników oraz ćwiczenie bojowe.

Po wielu godzinach intensywnych zmagań, nadszedł czas na ogłoszenie wyników i wręczenie nagród. Najlepsze drużyny zostały uhonorowane pucharami i medalami.

Zawody nie tylko miały na celu rozwijanie umiejętności strażackich młodych adeptów, ale również promowanie wartości takich jak odpowiedzialność, współpraca i służba społeczeństwu. Młodzi strażacy mogli również wymienić się doświadczeniami i nawiązać kontakty z rówieśnikami z innych miejscowości.

Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych były nie tylko okazją do rywalizacji, ale także do wzmacniania więzi i kształtowania postaw odpowiedzialności i gotowości do niesienia pomocy innym.

Wyniki

Dziewczęta :

1. MDP OSP Myślenice Dolne Przedmieście
2. MDP OSP Raciechowice
3. MDP OSP Wierzbanowa
4. MDP OSP Kornatka
5. MDP OSP Biertowice
6. MDP OSP Pcim
7. MDP OSP Krzeczów

Chłopcy:

1. MDP OSP Krzeczów
2. MDP OSP Wierzbanowa
3. MDP OSP Myślenice Dolne Przedmieście
4. MDP OSP Zawada
5. MDP OSP Droginia
6. MDP OSP Stojowic
7. MDP OSP Krzczonów
8. MDP OSP Brzączowice
9. MDP OSP Pcim
10. MDP OSP Sułkowice
11. MDP OSP Czechówka
12. MDP OSP Gruszów

Jan T. Pitak

Powiązane tematy

Komentarze

Zobacz więcej

Pcim. Pożar zakładu lakierniczego
Pcim 0

Pcim. Pożar zakładu lakierniczego

Na miejscu pracowały 22 zastępy straży, łącznie ponad 100 strażaków. Ogień strawił powierzchnię ok. 870 m kw. Pożar udało się opanować, nikt nie odniósł obraż...