Lifestyle

Flyboard – co warto wiedzieć za czym spróbujesz

Flyboard – co warto wiedzieć za czym spróbujesz

Flyboard to sposób na pełne emocji i adrenaliny wakacje nad wodą. Jest on nowym sportem, który pokazuje, że na wodzie nie ma rzeczy niemożliwych. Został wynaleziony przez francuskiego mistrza świata w pływaniu na skuterze wodnym - Franky’ego Zapatę – i od 2011 roku podbija serca fanów ekstremalnych sportów wodnych. Na czym polega flyboard i co musisz wiedzieć, zanim się zdecydujesz na udział w tej atrakcji?

Czym jest flyboard?

Flyboard to nowoczesna dyscyplina sportów wodnych. Umożliwia ona poruszanie się nad wodą w sposób przypominający lot. Aby było to możliwe, konieczna jest deska podłączona do węża dostarczającego wodę pod wysokim ciśnieniem. Ta wpływa pod deskę i generuje dużą siłę wyporu, co pozwala unosić się nad powierzchnią wody. Uczestnik, aby nie spaść z deski, musi nosić specjalne buty (przymocowane do niej), a przy odpowiednim poruszaniu ciałem i kontroli siły wyporu wody jest w stanie wykonać różne akrobacje np. soki, obroty w powietrzu, nurkowanie. Ta atrakcja jest niezwykle dynamiczna i ekstremalna. Wymaga zdolności utrzymania równowagi i koordynacji ruchowej, jednak szybko można nauczyć się podstawowych technik. Vouchery na flyboard są więc idealny prezentem zarówno dla początkujących, jak i doświadczonych entuzjastów sportów wodnych.

Gdzie wybrać się na flyboard w Polsce?

Zakup własnego sprzętu do flyboard to spora inwestycja. Urządzenie kosztuje ok. 130 tysięcy złotych. Osoby, które chcą spróbować tego ekstremalnego sportu, nie muszą jednak inwestować takich pieniędzy. Na superprezenty.pl mogą one wykupić lekcję z instruktorem i przekonać się, jak lata się nad wodą. Atrakcja realizowana jest w wielu lokalizacjach i co najważniejsze nie tylko nad polskim morzem. Warto jednak wspomnieć, że za stolicę polskiego flyboardu uważa się Darłowo. Tu miłośnicy adrenaliny będą mogli spróbować latać na desce solo lub w duecie. Mieszkańcy południa Polski na flyboard wybrać mogą się natomiast do Katowic, a centrum nad zalew Zegrze.

Czy flyboard to dobry pomysł na prezent?

Vouchery na flyboard są coraz chętniej wybierane na prezenty na każdą okazję. Taki upominek jest w stanie zaskoczyć nawet największego miłośnika sportów ekstremalnych. Profesjonalna lekcja flyboard z trenerem niewątpliwie wzbudzi emocje i na długo zostanie zapamiętana. Co ważne może ona stać się prezentem zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci. Voucher na flyboard to również dokoła niespodzianka dla dwojga, jeśli więc szukasz ciekawego pomysłu na rocznicę ślubu lub związku będzie on doskonałym wyborem.

Czy flyboard jest niebezpieczny?

Flyboard, podobnie jak wiele innych sportów i aktywności ekstremalnych, wiąże się z pewnym stopniem ryzyka i może być potencjalnie niebezpieczny. Ryzyko urazów minimalizujesz jednak, kupując voucher na profesjonalną lekcję. W jej trakcie skoki nad wodą ćwiczysz pod okiem doświadczonego instruktora, na dobrym sprzęcie ochronnym oraz po szkoleniu. Co ważne lekcje odbywają się też w obszarach odpowiednio do tego przygotowanych, wolnych od przeszkód, bez płycizn czy głębokich zatoczek.

Zobacz więcej

Nowy iPad – jakie akcesoria warto kupić?
Lifestyle 0

Nowy iPad – jakie akcesoria warto kupić?

Zakup nowego iPada jest inwestycją, która otwiera drzwi do zaawansowanych możliwości technologicznych w dziedzinie pracy, edukacji i rozrywki. Aby maksymalnie...

Ile kosztuje dobry zegarek?
Lifestyle 0

Ile kosztuje dobry zegarek?

Cena zegarka zależna jest od zróżnicowanych i licznych czynników, składających się na finalny produkt. Zależnie od tego, jakie są Twoje oczekiwania wobec czas...

Pcim. Pożar zakładu lakierniczego
Pcim 0

Pcim. Pożar zakładu lakierniczego

Na miejscu pracowały 22 zastępy straży, łącznie ponad 100 strażaków. Ogień strawił powierzchnię ok. 870 m kw. Pożar udało się opanować, nikt nie odniósł obraż...