Kościół

Raciechowice. Parafianie pożegnali proboszcza Józefa Czarnego. Z parafią związany był przez 14 lat

Raciechowice. Parafianie pożegnali proboszcza Józefa Czarnego. Z parafią związany był przez 14 lat
Fot. raciechowice.pl

Arcybiskup Marek Jędraszewski zdecydował o zmianach personalnych w archidiecezji krakowskiej. Te dotyczą księży w parafiach na terenie powiatu myślenickiego. Jednym z nich jest proboszcz Józef Czarny z parafii pw. św. Jakuba Apostoła w Raciechowicach

 

Arcybiskup zdecydował o zmianach księży w parafiach krakowskiej archidiecezji. O tym, którzy księża odejdą z okolicznych parafii i kto zajmie ich miejsce piszemy w artykule „Zmiany personalne w archidiecezji krakowskiej. Którzy księża odejdą i kto zajmie ich miejsce?”.

W parafii pw. św Jakuba Apostoła w Raciechowicach urzędu proboszcza zrzekł się ks. Józef Czarny, który zamieszka w parafii pw. św. Judy Tadeusza w Krakowie– Czyżynach. Jego miejsce zajmie dotychczasowy wikariusz raciechowickiej parafii, który będzie pełnił funkcje proboszcza. Nowym wikariuszem zostanie ks. Andrzej Strama z Krakowa.

Dotychczasowego proboszcza żegnali wierni z parafii pw. św. Jakuba Apostoła w Raciechowicach. - Pragnę dzisiaj z wielkim szacunkiem i pełną atencją podziękować Ci – Księże Józefie za pełną oddania posługę kapłańską. Pełniłeś tę posługę w naszej parafii przez 14 lat. Prawdziwy kapłan to sumienie swojego ludu. I takim sumieniem byłeś Ojcze dla nas, zawsze otwartym na wszelkie sprawy tak osobiste, jak i społeczne - mówił wójt Wacław Żarski.

Jako podkreślenie współpracy z gminą, radni podjęli uchwałę, na mocy której nadali księdzu tytułu „Zasłużony dla Ziemi Raciechowickiej”. Tytuł został mu nadany oficjalnie na Rynku, a Józef Czarny odebrał go z rąk przewodniczącego rady Roberta Żurka.

Powiązane tematy

Komentarze

Zobacz więcej