Fitness

Miesiąc z medalami. Reprezentantki Klubu Sportowego Lady Fitness na 3 miejscu w klasyfikacji drużynowej MŚ

Podopieczni klubu sportowego Lady Fitness z Myślenic byli obecni na Mistrzostwach Polski oraz reprezentowali kraj  na Mistrzostwach Świata Dzieci i Młodzieży.

Oprócz wcześniejszych zmagań na arenie ogólnopolskiej i międzynarodowej, pod koniec roku szkolnego dziewczęta wywalczyły w połowie czerwca w Cieszynie 26 złotych medali, 14 srebrnych i 10 brązowych na Mistrzostwach Polski w kategoriach Cheer i Show. To połączenie tańca, gimnastyki, akrobatyki i fitness sportowego. W sumie ponad 140 osobowa reprezentacja wywalczyła 61 miejsc w finałach Mistrzostw Polski. Z kolei w pierwszy weekend czerwca odbywały się zawody w Fitness Sportowym w Szczecinku, gdzie na podium znalazły się m.in Kamila Pustelnik, Nikola Dobosz, Martyna Stokłosa, Izabela Zawada, Elżbieta Matoga.

W Otwartym Turnieju Tańca w Myślenicach wywalczyły w konkurencji gimnastyczno-akrobatycznej 5 złotych medali, 6 srebrnych i 4 brązowe. Starsze zawodniczki - juniorki w Warszawie walczyły na poziomie debiutantek i zaawansowanych w zawodach międzynarodowych uzyskując 4 medale i 7 miejsc w finałach, a zwyciężyła Nikola Dobosz.

To nie koniec, bo 16 czerwca powołane do kadry Polski zostały zawodniczki Lady Fitness w składzie: Zuzanna Kiszka, Lena Latoń, Kateryna Kubatko, Antonina Kuźniar, Izabela Zawada, Anna Węklar, Martyna Stokłosa i Nadia Kania. Wystartowały w Serbii w dwóch konkurencjach fitness gimnastyczny oraz fitness challange. Rywalizowały z mistrzyniami z krajów z całego świata, a w samych zawodach wystąpiło w sumie ok. 200 zawodników.

Najwyższe noty osiągnęła Izabela Zawada, która w finałach obu konkurencji przedarła się przez około 20 osobowe konkurentki i uplasowała się na miejscach 5 i 6. Natomiast kadrowiczki reprezentacji Polski mogą cieszyć się niesamowitym wynikiem, ponieważ od niepamiętnych czasów Polsce nie udało się przedrzeć w klasyfikacji drużynowej na podium, aż do teraz. Wspólnym wysiłkiem Polska uplasowała się na 3 miejscu podczas MŚ w klasyfikacji generalnej, a puchar odebrała oficjalna delegat Polskiego Związku i trenerka główna myślenickiego Lady Fitness - Anna Simsak Godula.

- Przypieczętowaniem sezonu był międzynarodowy turniej tańca, gimnastyki i akrobatyki organizowany 24 czerwca przez klub. Oprócz medali i upominków dla każdego uczestnika (najmłodsi amatorzy mieli zaledwie 3 lata, a najstarsi profesjonalności 19) były też nagrody i wyróżnienia I , II i III stopnia. Dofinansowanie do Mistrzostw Świata otrzymała jako najlepsza z najlepszych Lena Latoń, nagrodę Diamentowej tancerki Kateryna Kubatko, natomiast II i III stopnia dla najlepszych "diamentowych" zawodniczek przewidziano dla: Zuzanny Kiszki, Nikoli Dobosz, Niny Szuby,  Natalii Kubackiej, Mikołajek Julii, Emmy Kani. Oprócz tego po każdej części dodatkowe upominki i nagrody trafiały do wyróżniających się tancerzy i akrobatek. Nowością były rozgrywane zawody akrobatyki powietrznej - aerial na szarfach i kolach cyrkowych, co robiło rewelacyjne wrażenie. Pośród licznych voucherów np. na lody, zajęcia, treningi, półkolonie - główny na metamorfozę dla mamy i córki trafił do Miss Gracji - nastolatki Zofii Wrony oraz mamy - pani Marzeny - mówi Anna Simsak Godula.