Ludzie

Zmarł Szymon Sala. Były rzecznik policji przez lata współpracował z mediami. Miał 51 lat

Zmarł Szymon Sala. Były rzecznik policji przez lata współpracował z mediami. Miał 51 lat
Fot. Piotr Jagniewski

„Człowiek, który mimo codziennych obowiązków policjanta, zawsze potrafił znaleźć dla nas czas, aby wyczerpująco odpowiadać na pytania, setki pytań” zmarł 16 sierpnia.

Dzięki niemu w latach 2006-2018 nie tylko media lokalne i regionalne, ale też ogólnopolskie informowały o zdarzeniach z terenu powiatu myślenickiego

 

Z głębokim żalem zawiadamiamy, że 16 sierpnia br. w wieku 51 lat, zmarł nasz Przyjaciel i Kolega, aspirant sztabowy w stanie spoczynku Szymon Sala – wieloletni oficer prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Myślenicach. Odszedł na wieczną służbę” – o koledze z pracy piszą policjanci.

W szeregach myślenickiej policji służył 29 lat. Uczestniczył w misjach zagranicznych. W 1999 roku został delegowany do polskiej grupy policyjnej w Siłach Pokojowych ONZ w Bośni i Hercegowinie, gdzie służył ponad rok. W 2006 roku pełnił obowiązki służbowe na terytorium Niemiec podczas piłkarskich Mistrzostw Świata. Przez wiele lat przybliżał mieszkańcom powiatu działanie myślenickiej policji, zajmował się również profilaktyką.

W latach 2006 - 2018 pełnił funkcję rzecznika prasowego myślenickiej policji. Jak często powtarzał, to służba trwająca 24 godziny na dobę. „Nigdy nie wiesz kiedy coś się wydarzy, a dziennikarze w pogoni za informacją często nie znają umiaru, dzwoniąc o każdej porze dnia i nocy. Ale co zrobić? Taka jest ta praca” – powtarzał Szymon Sala. Doskonale rozumiał potrzeby mediów, a sam w myślenickiej policji przetarł szlak dla przyszłych oficerów prasowych.

Obeznany w przepisach niejednokrotnie wyjaśniał nam kulisy pracy funkcjonariuszy. Świadomy specyfiki każdego medium od prasy, przez internet, radio na telewizji kończąc, udzielał informacji o wszelkich zdarzeniach, w których brała udział myślenicka policja. Człowiek, który mimo codziennych obowiązków policjanta, zawsze potrafił znaleźć dla nas czas, aby wyczerpująco odpowiadać na pytania, setki pytań.

Zawsze gotowy do pracy, często dostępny nawet podczas urlopów, robił wszystko, co w jego mocy, aby informować mieszkańców o poczynaniach policji. Sporządzane przez niego notatki prasowe przez lata kształtowały wizerunek myślenickiej policji.

Panie Szymonie! Jeszcze raz dziękujemy za współpracę, profesjonalizm, za wkład w rozwój lokalnych mediów i czas, jaki nam Pan poświęcił. Zespół miasto-info.pl.

Komentarze (1)

  • 21 sie 2023

    Postać znana w Myślenicach i nie tylko, szkoda że odszedł w tak młodym wieku- "nigdy nie wiesz co się wydarzy"- Wieczne odpoczywanie racz Mu dać Panie...w myślenickim pejzażu będzie brakowało jego osoby pomykającej na rowerku.

    17 1 Odpowiedz

Zobacz więcej