Rozrywka

Smyk Fest 2023. Dwa dni koncertów za nami

Smyk Fest 2023. Dwa dni koncertów za nami
Fot. Synergia Media Group Łukasz Miętka

Od piątku w Myślenicach trwał Smyk Fest. To charytatywny festiwal, podczas którego zbierane są pieniądze na pomoc podopiecznym fundacji Akuratna

 

W ramach tegorocznej edycji festiwalu w piątek na płycie Rynku wystąpiły zespoły Tribbs, Zalia, Meek, OhWhy?, Wiktor Dyduła i Rubens. W sobotę każdy, kto wykupił bilet cegiełkę mógł bawić się przy muzyce Wiktora Dyduły, Rubensa i zespołu Organek.

Jak zapowiadają organizatorzy z fundacji Akuratna; 100% zebranych podczas Smyk Festu pieniędzy trafia do potrzebujących. W niedzielę na Zarabiu można było skorzystać z balonowego miasteczka i wziąć udział lub kibicować siatkarzom rywalizującym w otwartych mistrzostwach Myślenic. Cały czas na terenie festiwalu obecni byli wolontariusze z puszkami do których można było wpłacać dodatkowe pieniądze. 

Franio, Ola i Kuba. To dla nich grał Smyk Fest 2023

Franek Foremny, Aleksandra Dzwonek i Kuba Starzak to podopieczni Fundacji Akuratna, dla których zagramy w tym roku.

U Franka w sierpniu 2022 r. wykryto neuroblastomę – złośliwy nowotwór układu nerwowego. To dziecięcy, bardzo rzadki nowotwór o agresywnym przebiegu, często oporny na leczenie. Dzięki dotychczasowej pomocy udało się zrealizować bardzo kosztowną immunoterapię w Barcelonie, dzięki czemu Franio jest w remisji.

 

Ola urodziła się w październiku 2022 roku z poważną wadą uszu. Jej obydwa kanały słuchowe są zrośnięte, a małżowiny uszne niewykształcone, dlatego jest zupełnie głucha, co powoduje nieprawidłowy rozwój mowy oraz brak odbierania bodźców z otaczającego ją świata. W Polsce nie ma możliwości leczenia, aby Ola mogła słyszeć i prawidłowo się rozwija, niezbędne są trzy operacje w USA, to operacje: otwarcia kanałów słuchowych oraz rekonstrukcja małżowin usznych. Łączny koszt leczenia to ok. 1, 3 miliona złotych.

W przypadku Kuby sytuacja wygląda zupełnie inaczej. Listopad 2021 r. diametralnie zmienił życie Kuby, drużynowego Hufca ZHP Myślenice, który doznał poważnego wypadku samochodowego, wskutek którego trafił do szpitala w stanie krytycznym. Dzięki naszej pomocy i znakomitej opiece lekarskiej, Kubę udało się wybudzić ze śpiączki. Obecnie Kuba uczy się jeść samodzielnie, jest rehabilitowany średnio 60h tygodniowo i uczy się mówić. Przed nim poważna operacja stóp i dłoni, która mamy nadzieję uda się z powodzeniem. Teraz czas na nasze zaangażowanie i pomoc, aby pozwolić Kubie wrócić do możliwie jak najlepszego stanu zdrowia. Miesięczny koszt rehabilitacji i leczenia Kuby to ponad 25 tys. zł.

2 września 2023

Zebrali ponad 193 tys. zł

Podczas tegorocznej edycji festiwalu pracowało ponad 60 wolontariuszy. Podczas tegorocznej edycji festiwalu, udało się zebrać łącznie193 438,90 złotych.

„Środki w całości zostaną przekazane na leczenie, rehabilitacje, zakup sprzętu medycznego i operacjeOli, Franka i Kuby, dla których w tym roku grał SMYK FEST. Warto dodać, żeFundacja Akuratna nie pobiera żadnych prowizji, zatem 100% darowizn, które zostały przekazane dla podopiecznych trafido nich” – deklaruje Krystian Stopka, organizator festiwalu.

Powiązane tematy

Komentarze

Zobacz więcej

Prezenty motoryzacyjne dla dużych i małych
Rozrywka 0

Prezenty motoryzacyjne dla dużych i małych

Jak zaskoczyć bliską osobę w czasach, kiedy światem rządzi konsumpcjonizm? Podarować jej możliwość przeżycia niezwykłej przygody. Emocje, przeżycia i zapisane...