Drogi

Rządowe pieniądze na remonty dróg w powiecie myślenickim. Które odcinki czeka przebudowa?

Rządowe pieniądze na remonty dróg w powiecie myślenickim. Które odcinki czeka przebudowa?

W dodatkowym naborze w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg, Małopolsce przekazano 73 mln zł na 162 inwestycje.

„Prawie 3,7 mln zł z tej puli trafi do samorządów z powiatu myślenickiego” – mówi wojewoda. Które drogi i w jakich miejscowościach czeka przebudowa?

 

Przedstawiciele samorządów z powiatu myślenickiego wraz z wojewodą, w urzędzie miasta i gminy Myślenice, złożyli swoje podpisy na umowach potwierdzających dofinansowanie.

- Ostatnie wyniki naboru na dofinansowanie zadań dotyczących remontów dróg powiatowych i gminnych w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg to kolejne ponad 73 mln zł dla Małopolski na 162 inwestycje. Był to nabór dodatkowy, przygotowany z myślą o małych remontach, szybkich pracach naprawczych i poprawie nawierzchni. Chcemy, by drogi lokalne wyglądały jak nowe. Czasem nie jest konieczna generalna modernizacja, a wystarczy tzw. remont nakładkowy, bez ingerencji w głębsze warstwy drogi. Blisko 4 mln zł z tej puli trafi do samorządów z powiatu suskiego, a prawie 3,7 mln zł do samorządów z powiatu myślenickiego – mówił wojewoda małopolski Łukasz Kmita (PiS).

Co naprawią w powiecie myślenickim?

Jak zapowiada wojewoda; dzięki rządowym pieniądzom wyremontowanych zostanie blisko 7,6 km dróg lokalnych. Prawie 1,3 mln zł trafi do samego powiatu na remonty dróg powiatowych Banowice - Brzezowa - Kornatka w miejscowości Kornatka oraz Podolany - Kwapinka - Komorniki w miejscowości Mierzeń, Komorniki.

Umowa z gminą Myślenice opiewa na 1,1 mln zł i dotyczy remontu drogi gminnej na dwóch odcinkach w miejscowościach Głogoczów i Krzyszkowice.

Dwa zadania zrealizuje także gmina Raciechowice. To remont drogi gminnej Dąbie - Bukownik z dofinansowaniem blisko 200 tys. zł oraz remont drogi gminnej Gruszów za Las z dofinansowaniem ponad 183 tys. zł.

Do gminy Lubień trafi prawie 480 tys. zł na remont drogi gminnej w miejscowości Lubień, zaś do gminy Siepraw – prawie 461 tys. zł na remont drogi gminnej w miejscowości Łyczanka.

Powiązane tematy

Komentarze (23)

 • Jacek Jaworek 22 sie 2023

  Jak to ładnie Brzmi...." Rządowe Pieniądze"😂😂😂

  38 8 Odpowiedz
 • 22 sie 2023

  A zobaczcie jak wygląda droga na osiedlu ... ta po której jeżdżą autobusy obok przystanku na pardyaka

  34 2 Odpowiedz
 • 22 sie 2023

  Jakie rządowe? Nasze!!! pieniądze.

  To tak,
  jak woźnica mówi do gospodyni :
  przywieźliśmy pani węgiel,
  a koń się odwraca i mówi:
  tyś przywiózł.

  Jarek i Mateusz wypracowali te pieniądze, bo napełnili PGR pszenicą ze w wschodu.
  Ale to raczej w kategorii cudów.

  28 14 Odpowiedz
 • 22 sie 2023

  Ale i długu nie było.
  Teraz jest zabawa w Grecję.
  Mamy podobne zadłużenie jak oni przed bankructwem .
  Wystarczy upadek jakiegoś amerykańskiego citibank,
  i kwiczymy jak Grecy.

  Zawsze mnie zastanawia, jak ludzie, nie analfabeci, nie maja zielonego pojęcia o gospodarce. Nawet lump wie że jak od kogoś nie wyciągnie, to się mie napije.
  A tu ludzie po maturze, kombinują, że można żyć na darmowym kredycie.

  Ktoś czyli rząd bierze na ciebie kredyt i ci robi prezent za twój kredyt, który ty będziesz spłacał bądź twoje wnuki, nie ten rząd.
  Ich już nie będzie.

  25 9 Odpowiedz
 • 22 sie 2023

  "Rządowe pieniądze"... czyli rząd nam daje z własnej kieszeni, czy może jakoś je zarobił? Niech rząd przypomni, ile zabrał na samym początku samorządom i jaki ochłap z tego teraz daje, jako wielki prezent. To tak, jak z 13 i 14 emeryturą. Łaskawie daje a zabrał odliczenia składki zdrowotnej i ciesz się narodzie. A za niezłą sumkę z tej różnicy rząd się wyżywi zgodnie z wielkim hasłem "rodzina na swoim", "do polityki nie idzie się dla pieniędzy", "damy radę". No brawo!!! Dali!

  21 5 Odpowiedz

Zobacz więcej