Sport

Mariusz Pustuła i Szymon Wiśniewski Mistrzami Polski Strażaków w Biegu po Schodach

Mariusz Pustuła i Szymon Wiśniewski Mistrzami Polski Strażaków w Biegu po Schodach
Fot. PSP Myślenice

Zawody polegały na biegach dwuosobowych drużyn na 30 piętro Pałacu Kultury i Nauki w pełnym umundurowaniu ochronnym wraz ze sprzętem ochrony układu oddechowego. Przewyższenie liczone w schodach, których było 800 najszybciej pokonali strażacy z Myślenic

 

Piąte Mistrzostwa Polski Strażaków w Biegu po Schodach odbyły się w sobotę 16 września w Warszawie. Komendę Powiatową PSP w Myślenicach reprezentowali: st. asp. Mariusz Pustuła, mł. asp. Szymon Wiśniewski, mł. bryg. Marek Łabędź oraz mł. kpt. Szymon Jopek.

Zawody polegały na biegach dwuosobowych drużyn na 30 piętro Pałacu Kultury i Nauki w pełnym umundurowaniu ochronnym wraz ze sprzętem ochrony układu oddechowego. Zawodnicy mieli do pokonania około 800 schodów z metą na 30 piętrze.

Zawody zostały rozegrane w 5 kategoriach: Państwowa Straż Pożarna, Państwowa Straż Pożarna 70+, Pary mieszane MIX, Ochotnicze Straże Pożarne, Jednostki Ochrony Przeciwpożarowej, Kobiety.

Dodatkowo prowadzona została klasyfikacja „Open” celem wyłonienia drużyn z najlepszymi czasami spośród wszystkich kategorii.

Dla strażaków z Myślenic to już kolejne, tego typu zawody, w których zdobywają najwyższe miejsca podium. W tegorocznych zawodach, w kategorii "Państwowa Straż Pożarna" najszybszy czas należy do st. asp. Mariusza Pustuły, który pokonał trasę w 4 min i 59 sek. natomiast zaraz za nim, z wynikiem 5 min i 2 sek znalazł się mł. asp. Szymon Wiśniewski.

W kategorii "Państwowa Straż Pożarna 70+" na 5 miejscu, z czasem 6 min 10s znaleźli się: mł. bryg. Marek Łabędź oraz mł. kpt. Szymon Jopek.

Ponadto Wicemistrzostwo w kategorii "Ochotnicze Straże Pożarne" zdobyli druhowie z OSP GPR Myślenice: dh Michał Zając oraz dh Marcin Sałach.

Komentarze (3)

 • 20 wrz

  Gratuluję naszym strażakom. W społeczeństwie macie najwyższy stopień zaufania. I słusznie. Dlatego PIS się do Was tak mizdrzy.
  Policja po wczorajszym zatrzymaniu posłanki jest poniżej mułu. Zwłaszcza z tym karkiem z czterema gwiazdkami na pagonach, nazywa się on bodajże na G. To ten, który uczestniczył w zatrzymaniu posłanki. POLICJO WSTYD !
  Przepraszam Państwa Policjantów na co dzień wykonujących niełatwą służbę.
  30 lat trwało odbudowywanie autorytet Policji. Po to, aby kaczystowski kark z czterema gwiazdkami na pagonach to zniszczył. Razem z komendantem Szymczykiem. Specem od granatników.
  Dodam jeszcze, że nie jestem wyborcą KO..

  6 12 Odpowiedz
 • Jacek Karwatowski 22 wrz

  Szacun!

  6 Odpowiedz
 • 26 wrz

  Ktoś musi tłuc te baby na protestach.
  To jest mój kiepski żart.

  1 2 Odpowiedz

Zobacz więcej

Sportownia klubowym wicemistrzem Polski
Speed-Ball 0

Sportownia klubowym wicemistrzem Polski

W krakowskiej hali UEK odbyły się IV Klubowe Mistrzostwa Polski w Speed-ballu. Zawodnicy Sportowni zakończyli sezon z tytułem Klubowego Wicemistrza Polski Ope...

Myślenice. 11 memoriał Adama Pulchnego
Badminton 0

Myślenice. 11 memoriał Adama Pulchnego

W hali sportowej przy ZS im. A. Średniawskiego odbył się XI Memoriał im. Adama Pulchnego Turniej upamiętnia postać społecznika, wieloletniego prezesa TKKF, k...

Pięć medali na koniec sezonu
Sumo 0

Pięć medali na koniec sezonu

Sezon w zawodach sumo zakończyły zmagania w Krotoszynie, gdzie podczas turnieju mikołajkowego zawodnicy Dalinu Myślenice zdobyli 2 złote, 2 srebrne i 1 brązow...