Polityka

Premier w centrum treningowym Wisły Kraków: „Dużo rozmawialiśmy o tym jak ważne jest, aby w Myślenicach szeroko inwestować w sport”

Premier w centrum treningowym Wisły Kraków: „Dużo rozmawialiśmy o tym jak ważne jest, aby w Myślenicach szeroko inwestować w sport”
Fot. Kancelaria Prezesa Rady Ministrów

Rano premier odwiedził przedszkole samorządowe w Jaworniku, a następnie centrum treningowe Wisły Kraków znajdujące na myślenickim Zarabiu.

- Dużo rozmawialiśmy z panem burmistrzem z parlamentarzystami Prawa i Sprawiedliwości o tym jak ważne jest, aby w Myślenicach szeroko inwestować w sport –mówił Mateusz Morawiecki (PiS)

 

Poniedziałek 2 października to aktywny dzień premiera Mateusza Morawieckiego (PiS) w Małopolsce i na Podkarpaciu. Rano odwiedził Wadowice, następnie przedszkole samorządowe w Jaworniku, a zaraz potem  centrum treningowe Wisły Kraków na myślenickim Zarabiu.

- Dużo rozmawialiśmy z panem burmistrzem z parlamentarzystami Prawa i Sprawiedliwości o tym jak ważne jest, aby w Myślenicach szeroko inwestować w sport. Jest tutaj centrum treningowe Wisły Kraków i ustaliliśmy również pewne kolejne kroki, aby rozwijać to centrum treningowe, ponieważ służy to dzieciom, służy młodzieży właśnie w całym powiecie, tak aby nie musieli dojeżdżać do Krakowa i aby te treningi mogły się tutaj odbywać. Dla mnie sport, piłka nożna, to kształtowanie charakterów, dyscyplina i coś co właściwie jest niezbędne dla wejścia w dorosłe życie każdego młodego człowieka. Będziemy na pewno kontynuować nasze inwestycje w sport, które są na poziomie zupełnie nieporównywalnym do tego co było wcześniej – mówił Mateusz Morawiecki (PiS).

Podkreślał wzrost wydatków i inwestycji na infrastrukturę sportową w kraju. „Rok 2015 - 950 mln zł, rok 2023 - 3 mld 700 mln zł” – mówił. Jak zaznaczał, było to możliwe "ponieważ naprawiliśmy budżet państwa polskiego".

Burmistrz Jarosław Szlachetka (PiS) dziękował za deklarację rozwoju bazy w Myślenicach oraz za wsparcie dla klubów sportowych z terenu gminy Myślenice. Z kolei prezes Wisły Kraków Jarosław Królewski deklarował, ze w przyszłości klub będzie chciał wykorzystywać programy „oferowane przez rząd” oraz zapewniał, że zarząd ma „swój pomysł na centrum badawczo-rozwojowe Wisły Kraków”.

W południe premier przemawiał już w OSP Wolica, a następnie udał się do Mikołajowic i Mielca.

Powiązane tematy

Komentarze (6)

Zobacz więcej