Speed-Ball

Zawodnicy Sportowni jako reprezentanci Polski wracają z Turcji z wicemistrzostwem świata w Speed-ballu

W 11 osobowej reprezentacji znaleźli się zawodnicy z Myślenic: Tomasz Bizoń, Jakub Janczak, Zuzanna Malina, Dawid Orawin i Marcelina Ryś, którzy na co dzień reprezentują stowarzyszenie Sportownia. Trenerem kadry został Zbigniew Bizoń

W dniach 27-28 października 2023 r. w Stambule odbyły się XXXIV Mistrzostwa Świata w Speed-ballu. Polscy zawodnicy zdobyli wicemistrzostwo świata, a w 11 osobowej reprezentacji znaleźli się zawodnicy z Myślenic: Tomasz Bizoń, Jakub Janczak, Zuzanna Malina, Dawid Orawin i Marcelina Ryś, którzy na co dzień reprezentują stowarzyszenie Sportownię. Natomiast Zbigniew Bizoń, na co dzień trener lokalnego klubu, został powołany jako szkoleniowiec polskiej kadry.

Biało-czerwoni startowali w czterech konkurencjach: singlu, deblu, sztafecie (solo relay) i grze na czas (super-solo). Rozgrywki toczyły się w kategorii juniorskiej i seniorskiej z podziałem na płeć. Polscy speed-balliści dowiedli, że znajdują się w ścisłej czołówce, zdobywając drużynowo Wicemistrzostwo Świata. Zawodnicy ze Sportowni wywalczyli podium w 9 konkurencjach. Na ich sukces składa się siedem srebrnych medali i dwa brązowe.

Ponadto w kategorii Super Solo Open, Marcelina Ryś ustanowiła nowy Rekord Polski na poziomie 488 odbić w 4 minuty. Polska sztafeta speed-ballowa, gdzie wystąpiła Marcelina Ryś, Dawid Orawin oraz Martyna Dudek, Karol Nowakowskiustanowiła kolejny Rekord Polski wynoszący 260 odbić.

Było trudno, był stres, ale to jest ich czas. To jest niesamowicie motywujące, kiedy młody człowiek staje na podium i odbiera gratulacje od najlepszych na świecie trenerów, którzy od samego początku śledzą jego postępy. Jestem bardzo zadowolony z wyniku moich zawodników - relacjonuje trener Zbigniew Bizoń.