Speed-Ball

Zawodnicy Sportowni jako reprezentanci Polski wracają z Turcji z wicemistrzostwem świata w Speed-ballu

Zawodnicy Sportowni jako reprezentanci Polski wracają z Turcji z wicemistrzostwem świata w Speed-ballu

W 11 osobowej reprezentacji znaleźli się zawodnicy z Myślenic: Tomasz Bizoń, Jakub Janczak, Zuzanna Malina, Dawid Orawin i Marcelina Ryś, którzy na co dzień reprezentują stowarzyszenie Sportownia. Trenerem kadry został Zbigniew Bizoń

 

W dniach 27-28 października 2023 r. w Stambule odbyły się XXXIV Mistrzostwa Świata w Speed-ballu. Polscy zawodnicy zdobyli wicemistrzostwo świata, a w 11 osobowej reprezentacji znaleźli się zawodnicy z Myślenic: Tomasz Bizoń, Jakub Janczak, Zuzanna Malina, Dawid Orawin i Marcelina Ryś, którzy na co dzień reprezentują stowarzyszenie Sportownię. Natomiast Zbigniew Bizoń, na co dzień trener lokalnego klubu, został powołany jako szkoleniowiec polskiej kadry.

Biało-czerwoni startowali w czterech konkurencjach: singlu, deblu, sztafecie (solo relay) i grze na czas (super-solo). Rozgrywki toczyły się w kategorii juniorskiej i seniorskiej z podziałem na płeć. Polscy speed-balliści dowiedli, że znajdują się w ścisłej czołówce, zdobywając drużynowo Wicemistrzostwo Świata. Zawodnicy ze Sportowni wywalczyli podium w 9 konkurencjach. Na ich sukces składa się siedem srebrnych medali i dwa brązowe.

Ponadto w kategorii Super Solo Open, Marcelina Ryś ustanowiła nowy Rekord Polski na poziomie 488 odbić w 4 minuty. Polska sztafeta speed-ballowa, gdzie wystąpiła Marcelina Ryś, Dawid Orawin oraz Martyna Dudek, Karol Nowakowskiustanowiła kolejny Rekord Polski wynoszący 260 odbić.

Było trudno, był stres, ale to jest ich czas. To jest niesamowicie motywujące, kiedy młody człowiek staje na podium i odbiera gratulacje od najlepszych na świecie trenerów, którzy od samego początku śledzą jego postępy. Jestem bardzo zadowolony z wyniku moich zawodników - relacjonuje trener Zbigniew Bizoń.

Zestawienie wyników zawodników Stowarzyszenia Sportownia:

Kategorie Juniorskie
Dawid Orawin – brąz w super solo
Marcelina Ryś – srebro w grze singlowej
Dawid Orawin – brąz w grze singlowej
Marcelina Ryś, Zuzanna Malina – srebro w grze deblowej damskiej
Marcelina Ryś, Dawid Orawin – srebro w grze deblowej mieszanej

Kategorie Open
Marcelina Ryś – srebro w grze super solo i nowy rekord Polski (488)
Dawid Orawin – srebro w super solo
Marcelina Ryś – srebro w grze singlowej
Marcelina Ryś, Dawid Orawin – srebro w sztafecie mix relay w drużynie z Martyną Dudek i Karolem Nowakowskim

W zawodach udział wzięli zawodnicy z następujących krajów: Egiptu, Tunezji, Niemiec, Francji, Indii, Kataru, Iraku, Kuwejtu i Polski. Polska reprezentacja w punktacji drużynowej wywalczyła Wicemistrzostwo Świata w obydwu kategoriach wiekowych juniorów i seniorów ustępując tylko reprezentacji z Egiptu.

Klasyfikacja drużynowa: 
1. Egipt
2. Polska
3. Tunezja
4. Niemcy
5. Francja
6. Kuwejt
7. Irak
8. Indie
9. Katar

Powiązane tematy

Sportownia klubowym wicemistrzem Polski
Speed-Ball 0

Sportownia klubowym wicemistrzem Polski

W krakowskiej hali UEK odbyły się IV Klubowe Mistrzostwa Polski w Speed-ballu. Zawodnicy Sportowni zakończyli sezon z tytułem Klubowego Wicemistrza Polski Ope...

Komentarze (1)

Zobacz więcej