Biznes

Czy darmowe konto firmowe to mit? Sprawdzamy!

Czy darmowe konto firmowe to mit? Sprawdzamy!

Darmowe konto firmowe to rodzaj oferty, który zachęca wielu przedsiębiorców. Niemal zerowe koszty i korzystne warunki sprawiają, że prowadzenie własnej działalności staje się prostsze, niż kiedykolwiek wcześniej. Instytucje bankowe często określają swoje propozycje jako darmowe, jednak czy tak naprawdę jest?

Okazuje się, że niekoniecznie, ponieważ część propozycji objęta jest restrykcjami. Jakie wyróżniamy rodzaje darmowych kont firmowych, i gdzie znaleźć najlepsze? W dalszej części tekstu znajdziecie odpowiedzi na te pytania. 

 

Rodzaje darmowych kont firmowych - jakie są?

Nie każde darmowe konto firmowe działa w ten sam sposób. Propozycje banków różnią się warunkami, wymaganiami i oferowanymi funkcjami. Możemy rozróżnić dwa rodzaje rachunków dla firm, które reklamowane są jako bezpłatne:

warunkowe - przedsiębiorca zyskuje dostęp do konta, które może prowadzić za darmo i korzystać z poszczególnych funkcji bez dodatkowych opłat, jednak musi spełnić odpowiednie warunki w danym miesiącu, aby nie ponieść dodatkowych kosztów. 

ograniczone czasowo - w tym przypadku zwolnienie z opłat jest bezwarunkowe, jednak obowiązuje jedynie przez określony czas prowadzenia konta. Zazwyczaj jest to pierwsze 12 miesięcy lub 24 miesiące. 

Jak widać, brakuje tutaj konta, które można określić mianem bezwarunkowo darmowego konta firmowego. Konieczne będzie pogodzenie się z pewnymi kompromisami, dlatego niezwykle istotną kwestią jest wybór odpowiedniej oferty. 

Jak wybrać dobre darmowe konto firmowe?

Ciężko znaleźć samemu dobre, darmowe konto firmowe, ponieważ do wyboru są dziesiątki różnych opcji. Czy to oznacza, że przedsiębiorcy muszą ręcznie porównywać każdą z ofert i poświęcać na to swój cenny czas? Okazuje się, że nie, ponieważ do dyspozycji są takie rozwiązania jak ranking kont firmowych na stronie https://finhack.pl/ranking-kont-firmowych/ . Jest to zestawienie oparte na opiniach specjalistów i użytkowników, w którym znajdują się jedynie darmowe konta firmowe z najwyższej półki. 

Czy warto szukać konta firmowego w rankingu?

Poszukiwanie konta firmowego w rankingu jest jedną z najlepszych metod na znalezienie bezpiecznej oferty, a przy tym oszczędzenie swojego czasu. Wystarczy wybrać interesujący rachunek firmowy i kliknąć w bezpośredni odnośnik, aby zostać przekierowanym na stronę instytucji bankowej i móc złożyć wniosek. Można to zrobić o dowolnej porze, ponieważ rankingi działają całodobowo, w każdym dniu tygodnia. Wystarczy urządzenie z dostępem do sieci, takie jak smartfon, laptop lub komputer osobisty. 

Czym cechuje się dobre darmowe konto firmowe?

Poza zerowymi opłatami za podstawowe funkcje, darmowe konto firmowe powinno być dopasowane do potrzeb przedsiębiorcy. Warto zwracać uwagę również na inne cechy, aby podjąć świadomą decyzję i zyskać dostęp do narzędzia, które znacząco ułatwi prowadzenie działalności na wielu płaszczyznach. Zobaczmy, czym wyróżnia się dobre konto dla firmy. 

Po czym poznać dobry darmowy rachunek dla firmy?

* opinie innych przedsiębiorców - internauci chętnie dzielą się swoimi wrażeniami odnośnie produktów i usług, a konta dla firm nie są pod tym względem wyjątkiem. Warto sprawdzić, co sądzą inni, aby wiedzieć jak całość wygląda z perspektywy użytkownika. 

* dodatkowe udogodnienia - obsługa terminala, internetowa księgowość lub wymiana walut po niskim kursie mogą okazać się niezwykle przydatne. Sprawdzenie, ile kosztuje skorzystanie z takich funkcji, pomoże uniknąć niespodziewanych wydatków. 

* specjalne promocje - banki często oferują dodatkowe bonusy pieniężne i rzeczowe w zamian za założenie konta w ramach promocji. Mimo iż znajdziemy dobre konto firmowe poza promocjami, to liczne korzyści z pewnością będą mile widziane.