Speed-Ball

Sportownia klubowym wicemistrzem Polski

Sportownia klubowym wicemistrzem Polski

W krakowskiej hali UEK odbyły się IV Klubowe Mistrzostwa Polski w Speed-ballu. Zawodnicy Sportowni zakończyli sezon z tytułem Klubowego Wicemistrza Polski Open

 

Najlepsi polscy Speed-balliści zjechali do stolicy Małopolski, aby rywalizować o miano najlepszego klubu w Polsce. Rozgrywki toczyły się nie tylko o miejsca na podium, ale także o punkty za poszczególne konkurencje. Zawodnicy startowali w konkurencjach indywidulanych (gra singlowa, gra na czas) oraz drużynowych (gra deblowa, super-solo).

Po dwóch dniach zmagań i rozegraniu prawie wszystkich konkurencji dwa kluby zgromadziły na swoich kontach tyle samo punktów. Finalnie to małe punkty (liczba zdobytych punktów w 3 setach ostatniego meczu) przesądziły o pierwszym i drugim miejscu. Zawodnicy Sportowni wrócili z zawodów z 4 złotymi, 5 srebrnymi oraz 2 brązowymi medalami.

- Jesteśmy dumni z tego, co pokazali nasi zawodnicy. Rośniemy w siłę nie tylko poprzez wyniki sportowe, ale też przez liczbę zawodników. Grono miłośników speed-balla z roku na rok się powiększa. To daje nam motywację. Młodzi ludzie chcą trenować, dlatego naszym najważniejszym zadaniem jest stworzenie jak najlepszych warunków ku temu, aby się rozwijali – mówi Izabela Janczak-Bizoń, prezeska Sportowni.

Powiązane tematy

Komentarze

Zobacz więcej