Fitness

Intensywny okres treningowy. Sukcesy i medale na MŚ World Dance 2023 dla Lady Fitness

Intensywny okres treningowy. Sukcesy i medale na MŚ World Dance 2023 dla Lady Fitness

W Lady Fitness Myślenice trwał przez kilka ostatnich miesięcy niesamowicie intensywny okres treningów i warsztatów. Szkolili się klubowicze i sympatycy klubu rządni aktywności i motywacji, a najlepsi z najlepszych reprezentowali kraj na zawodach najwyższej rangi.

Kilka tygodni temu ukazała się informacja o sukcesach juniorek na Mistrzostwach Świata w Santa Sussanna, które wywalczyły V-ce Mistrzostwo Świata oraz 4 miejsce - mowa tu o Martynie Kalecie i Milenie Młynarczyk. Nadia Kania jako zdolna 7- latka wywalczyła na Mistrzostwach Polski miejsce 3-cie w Gorzowie Wielkopolskim. W top 10 mistrzostw kraju uplasowały się także inne klubowiczki.

To był dopiero początek udanej końcówki sezonu, która zwykle wydawała się być bardziej spokojna niż okres wiosenno-letni. Kilka dni temu prawie 30 osobowa delegacja dumnie reprezentowała nasz region i kraj na Mistrzostwach Świata, które trwały przeszło 5 dni i zgromadziły prawie 3 tysiące tancerzy w różnych dyscyplinach. Klubowiczki pokazały to co najlepiej potrafią, czyli swoje układy w konkurencjach taneczno-gimnastycznych, show i akrobatycznych. W sumie wywalczono aż 28 medali - 13 złotych, 9 srebrnych i 6 brązowych.  Najmłodsze zawodniczki startowały w kategorii do lat 7, a najstarsze do lat 17.

Wśród nich podwójne złote medale zdobyły solistki (w 2 kategoriach) Nadia Kania i Julia Pępiak (7 i 11 lat), zespół tańca współczesnego łączonego z gimnastyką oraz show Crystalls - mix age młodzieżowy, oraz Maja Knapik. Podwójne srebro wywalczyła 6-latka Nadia Korostelova, natomiast złoto i brąz prawie równie młodziutka Łucja Kriuczkow.

Zawodnicy biorą udział w testach sprawności do Narodowej Bazy Talentów Sportowych

Oprócz poczynań na zawodach najwyższej rangi i przygotowań do zmagań grudniowych, klubowicze od jakiegoś czasu brali udział w testach sprawności do Narodowej Bazy Talentów Sportowych opracowanej przez Ministra Sportu.

Już wstępne analizy pokazują okiem trenerów klubu, którzy są nie tylko specjalistami z dziedzin tańca, gimnastyki czy akrobatyki, ale również przygotowania motorycznego czy wad postawy, że grupa dzieci trenujących dłużej w porównaniu do początkujących, czy śledząc wyniki dzieci szkolnych, odznacza się m.in lepszymi wynikami wytrzymałościowymi, siłą mięśni brzucha i szybkością.

Co prawda testy nie brały pod uwagę zdolności typowo z zakresu gibkości czy koordynacji, jednak jak mówią trenerzy jest to obok wartości sportowych przekazywanych w klubie, czy też budowanie większej pewności siebie, organizacji, nauki współpracy czy przełamywania barier kilka z dodatkowych czynników będących pozytywnymi wypadkowymi uprawiania tego typu sportów taneczno-gimnastyczno-akrobatycznych. 

Podczas ostatnich zawodów World Dance złoto zdobyli:

Amelia Gibas , Julia Pepiak *2, Lena Urbańczyk, Łucja Kriuczkow, Maja Knapik, Nadia Kania *2, Nikola Dobosz, Duet Roksana Łańska i Weronika Wierzba, Duet Maja Knapik i Wiktoria Pieprzyk.

Srebro: Lena Pachura, Maria Piwowawarczyk, Martyna Kutryba, Nadia Korostelova *2, Nikola Kasprzyk, Wiktoria Pieprzyk, Zofia Murzyn, duet Anna Węklar i Maria Piwowarczyk.

Brąz: Aleksandra Szymska, Anna Węklar, Joanna Panuś, duet Laura i Luiza Orawin, Łucja Kriuczkow, Zofia Murzyn. Do najbardziej obłożonych finałów  dzień drugi Mistrzostw kategorii akrobatycznego show juniorek zakwalifikowały się dodatkowo Maria Piwowarczyk oraz Nikola Dobosz.  Tuż za podium znalazły się także Nikola Chlebda i Izabella Kucała.

Gdyby tego było mało, przed momentem przedstawiciele klubu Lady Fitness odwiedzili urząd marszałkowski woj. małopolskiego, który pomaga wspierać sportowe talenty w naszym województwie. Majac na uwadze dotychczasowe zaangażowanie na rzecz sportu dzieci i młodzieży, podpisano umowę wsparcia małopolskiego klubu. Kolejną miłą wiadomością jest fakt, że lada chwila wysokie wyniki sportowe niektórych zawodników zostaną docenione wyróżnieniem przez burmistrza Miasta i Gminy Myślenice podczas uroczystej gali w dziedzinie kultury fizycznej i sportu.

Atrakcyjne zajęcia i tym lepsze przygotowanie zawodników było możliwe dzięki projektom Mikrogranty "Ucz się od Mistrza" oraz "Fitness dla każdego", który realizowano w placówce.

Przy wyjeździe na zawody dziewczęta promowały wspierające sport i pasje miasto i gminę Myślenice, a dodatkowego wsparcia udzielił klub oraz firma przewozu osób Mega- Star z Mszany Dolnej. Dziewczęta otrzymały także pamiątkowe koszulki.

Zobacz więcej