Kultura

MOKiS ZAPRASZA na Grany Poniedziałek. Gościem Maja Winkler

MOKiS ZAPRASZA na Grany Poniedziałek. Gościem Maja Winkler

Gościem specjalnym granego poniedziałku będzie Maja Winkler. Koncert na żywo i rozmowa z artystką już 18 grudnia o godz. 19 w Myślenickim Ośrodku Kultury i Sportu

 

Grany Poniedziałek to cykl spotkań muzycznych prowadzonych przez Rafała Podmokłego i Piotra Dziadkowca. W najbliższej edycji, która odbędzie się 18 grudnia o godz. 19 w Myślenickim Ośrodku Kultury i Sportu, gościem specjalnym będzie Maja Winkler.

"Bijemy się w piersi. W kilkunastu odcinkach Granego Poniedziałku, jakie odbyły się od marca 2022 roku nie było zbyt wielu kobiet. Właściwie można je policzyć na jednej ręki. Ten niekorzystny trend pragniemy zmienić i już w najbliższym odcinku wystąpi ktoś, kto w znacznym stopniu zrekompensuje dotychczasowy deficyt płci pięknej w poniedziałkowym graniu.

Maja Winkler śpiewa praktycznie od kołyski, a może nawet jeszcze wcześniej. Wywodzi się z muzycznej familii, choć należałoby raczej napisać Familii, bo tak nazywał się zespół, w którym występowali jej rodzice i na przełomie lat 70 i 80 można było go zobaczyć na koncercie premier w Opolu i w Studiu 2.

Maja zatem jest genetycznie obciążona i na muzyczną drogę życiową trafiłaby prędzej czy później. Soul, funk, blues, rock i pop to są gatunki, w których Maja operuje głosem. Głosem, o którym postronni słuchacze mówią, że jest jak balsam.

Trzy lata temu Maja rozpoczęła kolejny etap swojej muzycznej przygody, tym razem już na własny rachunek i wiele na to wskazuje, że "przygoda" może przerodzić się w "karierę".

Chcecie być przy tych narodzinach? Nie przegapcie najbliższego Granego Poniedziałku 18 grudnia. Tym bardziej, że to nie będzie jedyny żeński głos, jaki się wtedy pojawi, zaś repertuar zadowoli nawet najwybredniejszych fanów. Ale o tym na razie sza!"

Rafał Podmokły i Piotr Dziadkowiec.

Gościem specjalnym będzie Katarzyna Kubiczek.

Wstęp wolny.

Powiązane tematy

Komentarze

Zobacz więcej