Piłka nożna

Noworoczne Derby Myślenic 2024 między Orłem a Dalinem? Jedna z drużyn mówi nie

Noworoczne Derby Myślenic 2024 między Orłem a Dalinem? Jedna z drużyn mówi nie
Fot. Bartek Ziółkowski

W czternastoletniej historii noworocznych derbów Myślenic między Orłem a Dalinem mecz odwołano tylko raz. Było to w 2021 roku, a na przeszkodzie stanęła narodowa kwarantanna.

Tym razem spotkanie nie odbędzie się z powodu „planów świąteczno - noworocznych i problemów zdrowotnych większości zawodników” jednej z drużyn

 

Tradycja myślenickiego meczu noworocznego rozgrywanego 1 stycznia na sztucznej murawie na Zarabiu rozpoczęła się w 2010 roku. Była to inicjatywa ówczesnych kapitanów Orła i Dalinu - Kamila Ostrowskiego i Szymona Cygala.

W pierwszym meczu III-ligowy Dalin wygrał z A-klasowym Orłem 9:4. Tym zwycięstwem piłkarze z Zarabia rozpoczęli swoją dominację nad zawodnikami z Dolnego Przedmieścia, a na pierwsze i jedyne jak dotąd zwycięstwo kibice Orła czekali do 2018 r., kiedy to ich drużyna pokonała Dalin 3:1. Obecnie bilans noworocznych derbów to 9 wygranych Dalinu, 1 Orła i 3 remisy. 

Wszystko wskazuje na to, że przez najbliższy rok zostanie niezmieniony, bowiem z udziału w derbach wycofuje się jedna z drużyn. W czternastoletniej historii tych spotkań mecz odwołano tylko raz, kiedy to w 2021 roku na przeszkodzie stanęła narodowa kwarantanna.

Tym razem spotkanie się nie odbędzie z powodu „planów świąteczno-noworocznych i problemów zdrowotnych większości zawodników” jednej z drużyn.

„Klub Sportowy Orzeł Myślenice informuje, iż z uwagi na świąteczno-noworoczne plany zawodników pierwszej drużyny nie będzie mógł zagrać w noworocznych derbach Myślenic z Dalinem Myślenice, zaplanowanych na 1 stycznia 2024 r.” – czytamy w komunikacie prezesa Edwarda Łapy i wiceprezesa Wojciecha Cichonia.

Jak informują przedstawiciele zarządu klubu; 17 zawodników zgłosiło swoją nieobecność na meczu noworocznym, ponadto kilku ma borykać się z problemami zdrowotnymi, „natomiast grudzień dla naszych graczy jest czasem wolnym od treningów, dlatego też zawodnicy nie są fizycznie przygotowani do meczu pod względem sportowym”.

Edward Łapa – prezes, Wojciech Cichoń – wiceprezes Orła Myślenice: „Klub Sportowy Orzeł Myślenice informuje, iż z uwagi na świąteczno-noworoczne plany zawodników pierwszej drużyny nie będzie mógł zagrać w noworocznych derbach Myślenic z Dalinem Myślenice, zaplanowanych na 1 stycznia 2024 r.

O decyzji klubu został poinformowany organizator meczu - Urząd Miasta i Gminy Myślenice, a także KS Dalin Myślenice.

Naszą decyzję konsultowaliśmy wcześniej z Klubem Sportowym Dalin Myślenice, pozostając w bardzo dobrych relacjach z Zarządem i zawodnikami klubu z Zarabia, a także w realizacji wspólnej misji, jaką jest rozwój i promocja piłki nożnej w Myślenicach i najbliższej okolicy!

 

Dotychczasowy bilans spotkań noworocznych między Dalinem i Orłem Myślenice:

2010: Dalin Myślenice – Orzeł Myślenice 9:4
2011: Dalin Myślenice – Orzeł Myślenice 3:3
2012: Dalin Myślenice – Orzeł Myślenice 1:0
2013: Dalin Myślenice – Orzeł Myślenice 1:1
2014: Dalin Myślenice – Orzeł Myślenice 5:1
2015: Dalin Myślenice – Orzeł Myślenice 2:2
2016: Dalin Myślenice – Orzeł Myślenice 2:0
2017: Dalin Myślenice – Orzeł Myślenice 1:0
2018: Dalin Myślenice – Orzeł Myślenice 1:3
2019: Dalin Myślenice – Orzeł Myślenice 4:1
2020: Dalin Myślenice – Orzeł Myślenice 3:0
2021: Mecz odwołany ze względu na kwarantannę narodową. 
2022: Dalin Myślenice - Orzeł Myślenice 8:1
2023: Dalin Myślenice – Orzeł Myślenice 3:0
2024: ...

 

Powiązane tematy

Komentarze (15)

Zobacz więcej