Kościół

Myślenice. Orszak Trzech Króli przeszedł ulicami miasta. Na Rynku odbyły się jasełka

Myślenice. Orszak Trzech Króli przeszedł ulicami miasta. Na Rynku odbyły się jasełka
Fot. Piotr Jagniewski

Po raz dwunasty ulicami Myślenic przeszedł Orszak Trzech Króli. Wierni w towarzystwie monarchów wyruszyli z trzech parafii, aby spotkać się na płycie Rynku.

Tu wspólnie śpiewali kolędy, oddali symboliczny pokłon dzieciątku, a jako widownia współtworzyli jasełka, które zakończyły się wspólnym "polonezem"

 

Król Kacper wraz ze swoją świtą i wiernymi wyruszył z Parafii św. Brata Alberta, Melchior ze swoim orszakiem z Parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Bysinie, z kolei Baltazar z Parafii pw. św. Wojciecha BM z Osieczan.

Trzej królowie wraz z mieszkańcami pielgrzymowali do Rynku, gdzie na rozstawionej scenie znalazła się szopka. Tutaj czekali na nich pozostali mieszkańcy wraz z aktorami i kolędnikami.

Kiedy orszaki dotarły na miejsce, oprócz wspólnego kolędowania odbyły się też jasełka, które zebrani współtworzyli z aktorami Grupy Misterium. Podczas przedstawienia symbolicznie oddano pokłon i dary dzieciątku, życzenia ze sceny zebranym złożył burmistrz Jarosław Szlachetka (PiS), razem ze Zdzisławem Balonem - proboszczem Parafii Narodzenia NMP w Myślenicach.

Spotkanie na Rynku zakończyło się wspólnym polonezem, które tańczyli mieszkańcy wraz z orszakami i królami.

Komentarze (8)

Zobacz więcej