WOŚP

W niedzielę finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Co będzie się działo w Myślenicach?

W niedzielę finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Co będzie się działo w Myślenicach?

W ramach 32. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, w Myślenicach będzie można wziąć udział w atrakcjach zaplanowanych na Rynku, koncertach w Myślenickim Ośrodku Kultury i Sportu oraz licytacji gadżetów WOŚP

 

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy ponownie zagra w Myśleniach. W niedzielę, 28 stycznia w ramach wydarzeń WOŚP będzie można m.in. przejechać się zabytkowym samochodem, obejrzeć wóz bojowy Powiatowej Straży Pożarnej, wziąć udział w kursie pierwszej pomocy, czy zdobyć informację o czujnikach tlenku węgla.

Ale to nie wszystko, bo o godz. 10:30 zaplanowano pokaz ratownictwa technicznego z cięciem samochodu, naukę bezpiecznej jazdy a nawet wykład astronomiczny o słońcu. Z kolei w Myślenickim Ośrodku Kultury i Sportu o godz. 12 rozpoczną się koncerty, a na scenie wystąpią: QL Dixie Band, Bakutil, Justyna Biedrawa Mikołaj Wątor, SzNaJdeR Beatbox, Rens, LiskY, Blessed By Melpomene, Panaceum, Eleven Dance Academy oraz gwiazda wieczoru Kayomee. 

- Każdy podczas tegorocznego finału znajdzie coś dla siebie. Będziemy grać muzykę klasyczną, jazz, kolędy, pop, hip-hop, rock, a nawet zorganizowaliśmy występy taneczne. Początek koncertów lokalnych artystów zaplanowaliśmy na godzinę 12:00, o godzinie 19 rozpoczniemy licytację, a o 20 zagra gwiazda wieczoru Kayomee - mówi Kacper Jaśkowiec, organizator koncertów w ramach 32. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Myślenicach.

Finał WOŚP to jednodniowa zbiórka publiczna, organizowana przez Fundację Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Od wielu lat Finałom towarzyszą także akcje internetowe i wydarzenia zamknięte, które rozpoczynają się o wiele wcześniej. W tym roku Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy odbywa się pod hasłem "Tu wszystko gra! OK! Płuca po pandemii. Gramy dla dzieci i dorosłych”.

W ramach 32. Finału WOŚP organizacja planuje kupić urządzania dla: diagnostyki obrazowej, m.in. rezonanse magnetyczne i aparaty ultrasonograficzne; diagnostyki czynnościowej, m.in. polisomnografy i przenośne spirometry; diagnostyki endoskopowej, m.in. systemy do badań bronchoskopowych w nawigacji wewnątrzoskrzelowej i bronchoskopy; rehabilitacji - sprzęt do rehabilitacji pulmonologicznej wykorzystywanej w terapii chorych po przeszczepieniu płuc; torakochirgurgii, m.in. systemy elektrokoagulacji i kriosondy.

 

W Myślenicach Orkiestra zagra po raz 25. Niezmiennie od początku na czele myślenickiego sztabu WOŚP stoi Anna Nodzyńska-Papierz wraz z córką Aleksandrą Papierz-Rykałą.

Powiązane tematy

Komentarze (15)

 • 26 sty

  Mirek, Jarek, Mateusz dajcie już spokój z hejtem.
  Nie chcecie - nie musicie pomagać, ale nie.przeszkadzajcie pomagać innym. ❤️

  20 6 Odpowiedz
 • mysleniczaninzdziada 24 sty

  Pomogę jak zawsze od samego początku

  20 11 Odpowiedz
 • 27 sty

  Jest!! Myślisz się kolego! W Polsce też była!! Nazywała się PiS!! Tyle że WOŚP działa dla ludzi i potrzebujacych, a PiS dla swoich! Nazywało się to chyba "kradniemy dla rodziny" lub "kuzyni na swoim"

  9 4 Odpowiedz
 • 23 sty

  Sprzęt do szpitali, to powinien kupować rząd i NFZ, bo dość zdziera podatków i składek od ludzi, a nie dzieci uczyć zbieractwa, żebractwa pod przykrywką fundacji i stowarzyszeń z chwytliwymi nazwami i hasełkami, a wiadomo, że finanse fundacji w Polsce to temat tabu, zupełnie bez kontroli.. Ale wiadomo, jak białe kołnierzyki muszą zarabiać ponad milion, to brakuje w budżecie i trzeba nieświadome dzieci wysłać w teren.

  15 17 Odpowiedz
 • 28 sty

  Finał to będzie dopiero za rok jak Owsiak wypłaci sobie % z konta.

  6 2 Odpowiedz

Zobacz więcej