Pomagamy

„Hej Kolęda, Kolęda” koncert charytatywny dla Frania Foremnego

„Hej Kolęda, Kolęda” koncert charytatywny dla Frania Foremnego
Fot. Fundacja Akuratna

Podczas koncertu charytatywnego „Hej Kolęda, Kolęda” wystąpiła Kapela Wstonzecki, Gosia Hodurek oraz grupa kolędnicza wolontariuszy Fundacji Akuratna.

Zebrane tego dnia pieniądze zostaną przekazane na pomoc Franiowi Foremnemu z Głogoczowa

 

Podczas koncertu w dniu 20 stycznia w Piwnicy pod Lwem wystąpiła Kapela Wstonzecki, Gosia Hodurek oraz grupa kolędnicza wolontariuszy Fundacji Akuratna. Podczas koncertu odbyła się kwesta, z której 100% zebranych środków zostanie przeznaczona na cel dalszego kosztownego leczenia Frania Foremnego z Głogoczowa.

W sierpniu 2022 roku u Frania Foremnego zdiagnozowano neuroblastome – złośliwy nowotwór układu nerwowego, który charakteryzuje się bardzo agresywnym przebiegiem. Nowotwór miał przerzuty do kości miednicy i kości udowej, a także guzki w płucach. Klinika w Barcelonie podjęła się leczenia Frania, w 2023 roku był tam operowany i został poddany specjalistycznej terapii (wlewy), która była niezbędną, by uratować jego życie.

Po bardzo wyczerpującym leczeniu, ale i szczęśliwej remisji Franio na krótki czas wrócił do szkoły, wydawało się, że wszystko jest na dobrej drodze, żeby mógł prowadzić radosne życie siedmiolatka, jednak rak wrócił. Niestety w badaniach pojawiły się komórki rakowe. Dziś Franek znów przebywa w klinice w Barcelonie, gdzie lekarze zlecili dodatkowe badania, by mieć jak najwięcej szczegółowych informacji i wdrożyć odpowiednie leczenie. Franek się nie poddaje. My również nie możemy!

Organizatorem koncertu była Fundacja Akuratna. Chętni do pomocy dla Franka mogą wpłacać dobrowolną darowiznę na stronie

 

Komentarze

Zobacz więcej