WOŚP

Myślenice. „Płuca po pandemii”. Trwa 32. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Myślenice. „Płuca po pandemii”. Trwa 32. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy
Fot. Piotr Jagniewski

Od rana trwa 32. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W całym mieście można spotkać wolontariuszy z czerwonymi serduszkami, a organizatorzy przygotowali wiele atrakcji

 

W tym roku Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy odbywa się pod hasłem "Tu wszystko gra! OK! Płuca po pandemii. Gramy dla dzieci i dorosłych”. Finał WOŚP to jednodniowa zbiórka publiczna, organizowana przez Fundację Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Od wielu lat Finałom towarzyszą także akcje internetowe i wydarzenia zamknięte, które rozpoczynają się o wiele wcześniej.

W Myślenicach Orkiestra gra po raz 25. Niezmiennie od początku na czele myślenickiego sztabu WOŚP stoi Anna Nodzyńska-Papierz wraz z córką Aleksandrą Papierz-Rykałą.

W ramach 32. Finału WOŚP organizacja planuje kupić urządzania dla: diagnostyki obrazowej, m.in. rezonanse magnetyczne i aparaty ultrasonograficzne; diagnostyki czynnościowej, m.in. polisomnografy i przenośne spirometry; diagnostyki endoskopowej, m.in. systemy do badań bronchoskopowych w nawigacji wewnątrzoskrzelowej i bronchoskopy; rehabilitacji - sprzęt do rehabilitacji pulmonologicznej wykorzystywanej w terapii chorych po przeszczepieniu płuc; torakochirgurgii, m.in. systemy elektrokoagulacji i kriosondy.

Od rana na ulicach miasta można spotkać wolontariuszy ze skarbonkami i czerwonymi serduszkami WOŚP. Od godz. 9 na myślenickim Rynku Stowarzyszenie Klub Motosport Myślenice organizuje przejażdżki zabytkowymi samochodami.

Zebrani w centrum miasta mogli obejrzeć wóz bojowy Powiatowej Straży Pożarnej, wziąć udział w kursie pierwszej pomocy, czy zdobyć informację o czujnikach tlenku węgla. Ale to nie wszystko, bo strażacy przygotowali pokaz ratownictwa technicznego z cięciem samochodu, naukę bezpiecznej jazdy, a chętnie mogą wziąć udział w wykładzie astronomicznym o słońcu.

W samo południe do Raby na Dolnym Jazie weszły myślenickie morsy. Planów nie pokrzyżował im nawet wysoki poziom rzeki i mocny nurt. Niedziela to dzień morsowania, a wsparcie orkiestry tym razem odbyło się kilkadziesiąt metrów niżej.   

W Myślenickim Ośrodku Kultury i Sportu w samo południe rozpoczęły się koncerty. Na scenie do wieczora pojawią się zespoły: QL Dixie Band, Bakutil, Justyna Biedrawa Mikołaj Wątor, SzNaJdeR Beatbox, Rens, LiskY, Blessed By Melpomene, Panaceum, Eleven Dance Academy oraz gwiazda wieczoru Kayomee. Zanim jednak rozpocznie się główny koncert zaplanowany na godz. 20, wcześniej bo o godz. 19 w MOKiS odbędzie się licytacja gadżetów WOŚP.

 

Powiązane tematy

Komentarze

Zobacz więcej