Myślenice

Myślenice. Wicemarszałek: Małopolskie Linie Dowozowe będą rozwijane

Myślenice. Wicemarszałek: Małopolskie Linie Dowozowe będą rozwijane
Fot. Piotr Jagniewski

Małopolskie Linie Dowozowe - poinformował wicemarszałek - tylko na kierunku z Myślenic przewiozły w zeszłym roku ponad 360 tysięcy pasażerów, a w całej Małopolsce - 2 mln osób. "To jest bardzo dobry wynik, który motywuje nas do dalszego działania" – mówił Łukasz Smółka

 

Ponad 360 tysięcy pasażerów skorzystało w zeszłym roku z przejazdów autobusowych Małopolskimi Liniami Dowozowymi na trasach z Myślenic do Krakowa, Wieliczki i Mszany Dolnej. Według władz województwa, połączenia w ramach MLD sprawdzają się i będą dalej rozwijane.

Małopolskie Linie Dowozowe uruchomione przez samorządowe Koleje Małopolskie w pierwotnym zamierzeniu miały dowozić pasażerów z mniejszych miejscowości do stacji przesiadkowych na pociąg. W związku z zapotrzebowaniem na przewozy autobusowe w regionie z czasem formuła ta została poszerzona także o regularne linie łączące mniejsze gminy z dużymi miastami np. Krakowem. W tym roku siatka MLD ma się powiększyć do blisko 50 linii dowozowych obejmujących swoim zasięgiem całe województwo.

Jak podczas konferencji prasowej w Myślenicach ocenił wicemarszałek województwa małopolskiego Łukasz Smółka, kiedy kilka lat temu był uruchamiany projekt linii dowożących pasażerów do węzłów przesiadkowych na kolej, "nikt nie przypuszczał, że spotkają się one z tak pozytywnym odbiorem mieszkańców. Stawiamy na rozwój publicznego transportu zbiorowego, nie zapominając równocześnie o prywatnych przewoźnikach, którzy są naszymi partnerami biznesowymi, szczególnie w Kolejach Małopolskich" - wskazał Łukasz Smółka.

Jak informował wicemarszałek; Małopolskie Linie Dowozowe tylko na kierunku z Myślenic przewiozły w zeszłym roku ponad 360 tysięcy pasażerów, a w całej Małopolsce 2 mln osób. "To jest bardzo dobry wynik, który motywuje nas do dalszego działania" – dodał.

Podczas konferencji poinformował, że w okresie ferii zimowych, które w Małopolsce trwać będą od 12 do 25 lutego, uczniowie szkół z całego województwa będą mogli podróżować pociągami i autobusami Kolei Małopolskich za złotówkę.

Burmistrz Myślenic Jarosław Szlachetka ocenił, że połączenia MLD z tego miasta są realizowane dzięki dobrej współpracy samorządu województwa i miasta. "360 tysięcy pasażerów przewiezionych tylko w zeszłym roku to jest konkret, który mówi, jak potrzebne było stworzenie tego typu oferty" - wskazał i zapowiedział, że w najbliższym czasie najbardziej zatłoczone kursy będą realizowane w wykorzystaniem autobusu przegubowego. Podczas konferencji zaprezentowano też nowy autobus. 

 

Powiązane tematy

Komentarze (8)

Zobacz więcej

Pcim. Pożar zakładu lakierniczego
Pcim 0

Pcim. Pożar zakładu lakierniczego

Na miejscu pracowały 22 zastępy straży, łącznie ponad 100 strażaków. Ogień strawił powierzchnię ok. 870 m kw. Pożar udało się opanować, nikt nie odniósł obraż...