Karate

Karatecy z Myślenic na szkoleniu IKO Polish Figters Camp

Karatecy z Myślenic na szkoleniu IKO Polish Figters Camp

Instruktorzy i zawodnicy Myślenickiej Akademii Karate "Byakko" mieli okazję do doskonalenia swoich umiejętności pod okiem światowej klasy mistrzów

 

W pierwszy weekend marca odbył się 13. IKO Polish Fighters Camp. To wydarzenie zgromadziło ponad 450 pasjonatów karate kyokushin z Polski, Niemiec, Norwegii i Austrii.

Obozowi, zorganizowanemu przez Shihana Jacka Czernieca, szefa polskiej filii International Karate Organization (IKO), przewodziły znaczące postacie w świecie karate, takie jak Shihan Makoto Akaishi, trener kadry Japonii, oraz Sensei Antonio Tusseau, wybrany najlepszym europejskim zawodnikiem roku i czwartym zawodnikiem na Mistrzostwach Świata Open w 2023 roku.

Myślenicką Akademię Karate "Byakko" reprezentowali instruktorzy i zawodnicy: Sensei Marcin Sturgulewski, Andrzej Winiarski oraz Iwona Maksimowska. Mieli niepowtarzalną okazję do doskonalenia swoich umiejętności pod okiem światowej klasy mistrzów.

Szczególną uwagę poświęcono technikom kumite (walk) i kata (układy techniczne), a także strategiom poruszania się w czasie walki i specjalnym technikom, które z pewnością wzbogacą codzienne treningi naszych zawodników.

Komentarze

Zobacz więcej