Wybory samorządowe 2024

Ewa Wincenciak-Walas: Koalicja Obywatelska idzie po zwycięstwo. Nasza wizja dla Myślenic opiera się na czterech zasadniczych filarach

„Nasza kampania to nie tylko obietnice, ale przede wszystkim zobowiązanie do realnych działań, które sprawią, że Myślenice staną się miejscem, gdzie każdy znajdzie swoją przestrzeń do rozwoju, bezpiecznego życia i rodzinnej harmonii”

- mówi Ewa Wincenciak Walas, kandydatka na stanowisko Burmistrza Miasta I Gminy Myślenice oraz liderka Koalicji Obywatelskiej  w wyborach do rady miejskiej w Myślenicach.

 

Materiał sfinansowany ze środków KKW Koalicja Obywatelska. 

 

Ewa Wincenciak-Walas: Drodzy Mieszkańcy Myślenic, Moja wizja dla Myślenic opiera się na czterech zasadniczych filarach

Samorząd to Wszyscy mieszkańcy - przywrócę normalność w funkcjonowaniu samorządu, poprzez respektowanie ideałów samorządności polegających na dialogu i zarządzaniu społecznością lokalną przez samych mieszkańców.

Rozwój ekonomiczny – chcemy rozwoju oraz poprawy infrastruktury lokalnej, dzięki pozyskaniu realnych środków europejskich i racjonalnemu ich wykorzystaniu.  Stworzymy warunki przyjazne rozwojowi lokalnej przedsiębiorczości oraz nowym  inwestycjom w naszej Gminie.

Ochrona środowiska – zobowiązujemy się  do dbałości o środowisko naturalne, mając na względzie poprawę zdrowia mieszkańców, a jednocześnie potrzeby racjonalnego rozwoju naszej gminy.

Transport i komunikacja –zoptymalizujemy  i rozbudujemy  transport publiczny oraz poprawimy infrastrukturę parkingową.

Zobowiązuję się do prowadzenia polityki otwartej i przejrzystej, stawiając Wasze opinie i potrzeby na pierwszym miejscu. Pragnę, by otwarty dialog społeczny był podstawą wszystkich decyzji, które będą podejmowane na rzecz naszej gminy. Myślenice w naszych sercach to więcej niż hasło, to obietnica budowania przyszłości Myślenic z głębokim szacunkiem i uwzględnieniem głosu społeczności.

Zapraszam Was do aktywnego wsparcia i udziału w tej misji.

Poznajcie także nasz zespół kandydatów do rady miejskiej – ludzi pełnych pasji i zaangażowania, którzy wspólnie ze mną będą dążyli do realizacji tej wizji:

Jako liderka listy do Rady Miejskiej okręgu pierwszego, z satysfakcją przedstawiam zespół osób, z którymi  podzielamy naszą  wizję rozwoju Myślenic. Każdy z nas wnosi niepowtarzalne  doświadczenia  i pasje, które są niezbędne do kreowania przyszłości naszej gminy.

Poznajcie moje koleżanki i kolegów z pierwszego okręgu:

Łukasz Płatek – zaangażowany społecznik. W pracy samorządu chce przywrócenia dialogu, aby sprawy istotne dla obywateli naszego miasta podlegały jak najszerszej debacie publicznej. Łukasz sprawdził się jako organizator wielu akcji społecznych i  tę aktywność chce przenieść do samorządu.

 

 

Krzysztof Maciejewski – doświadczony pedagog. Jest przekonany, że edukacja to podstawa rozwoju każdej społeczności. To osoba, która najlepiej rozumie potrzeby naszej młodzieży. Jego determinacja w tworzeniu przestrzeni edukacyjnych to gwarancja, że Myślenice będą miejscem, gdzie każde pokolenie znajdzie dla siebie miejsce do nauki i rozwoju.

 

Roman Szafraniec – urbanista. Jak nikt inny rozumie konieczność harmonijnego rozwoju miasta, przyjaznego swoim obywatelom. Roman to też wielki miłośnik zwierząt, których los szczególni leży mu na sercu. Tymi  dziedzinami  chce się zająć, jako radny miejski.

 

Radosław Musioł –  lokalny przedsiębiorca. Prowadząc własną działalność gospodarczą, rozumie problemy i potrzeby lokalnego biznesu. Radosław, jako nauczyciel z wykształcenia, rozumiejący oczekiwania  młodego pokolenia, jako radny chce działać na ich rzecz.

 

Maria Szczepanow – absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego, przedsiębiorca i agent ubezpieczeniowy.   Maria, z jej bezkompromisowym podejściem do rozwoju infrastruktury ma jednoznaczny cel: uczynić Myślenice dostępnymi, bezpiecznymi i przyjaznymi dla każdego. Jej starania o poprawę lokalnej infrastruktury, w tym lepsze oświetlenie i rozwiązanie problemów z parkowaniem, to obietnica wyższej jakości życia dla nas wszystkich.

 

Piotr Turek – emerytowany urzędnik państwowy.  Doświadczenie Piotra w różnorodnych sektorach jest fundamentem dla jego wizji racjonalnego zarządzania naszym miastem. Jego zaangażowanie w sprawy Myślenic jest gwarancją, że każdy głos mieszkańców zostanie usłyszany i wzięty pod uwagę.

 

Robert Kowalski – prawnik.  Robert, jako adwokat z doświadczeniem w rozwiązywaniu ludzkich problemów, jest naszą gwarancją  w dążeniu do transparentności i rzetelnego zarządzania. Jego zobowiązanie, jako radnego,  to uczciwe Myślenice, gdzie każdy mieszkaniec czuje się bezpiecznie.

 

Teraz  przedstawiam  Państwu kandydatów z okręgu drugiego, obejmującego miejscowości: Bęczarka, Bysina, Głogoczów, Jasienica i Jawornik

Sławomir Kowalski – adwokat. W swojej działalności zawodowej dał się poznać, jako człowiek wyjątkowo wrażliwy na ludzką krzywdę. Aktywny mieszkaniec Gminy Myślenice od lat zaangażowany w lokalne sprawy, ze szczególnym naciskiem na  wsparcie rodzin wielodzietnych

 

Małgorzata Barbara Voigt – nauczyciel akademicki, lektor języka angielskiego. Charakter jej pracy oraz jej osobowość sprawiają, że doskonale rozumie potrzeby edukacyjne w środowiskach lokalnych niewielkich miejscowości

 

Iwona Janczyk- mieszkanka Głogoczowa, przedsiębiorczyni. Jako radna chce wspierać lokalne inicjatywy społeczne, dotyczące ochrony zdrowia, pomocy społecznej oraz aktywizacji seniorów. Iwona będąc  mamą i aktywną zawodowo  kobietą będzie dążyć do zwiększenia dostępności  miejsc w żłobkach.

 

Dariusz Słowik – historyk, podróżnik i aktywista. Jego podejście do lokalnej kultury i turystyki,  to obietnica rozwoju i większego uznania Myślenic jako miejsca o bogatej historii. Pasją Dariusza jest także ekologia i  w jej propagowanie będzie się angażował, jako radny miejski

 

Listę w okręgu numer 2 zamyka Ewa Gołąb – radca prawny, której misją jest, być zawsze blisko ludzi. Ewa nie zgadza się na podział Głogoczowa i okolicznych miejscowości trasą S7 oraz łącznikiem z beskidzką drogą integracyjną. Postuluje natomiast poprawę infrastruktury drogowej poprzez budowę i remonty dróg lokalnych. Ewa Gołąb to głos serca i rozsądku, który wprowadzi realne zmiany w naszym regionie, mając zawsze na uwadze potrzeby mieszkańców.

 

Trzeci okręg, to najbardziej rozległy obszarowo okręg wyborczy naszej Gminy

Trzeci okręg, to najbardziej rozległy obszarowo okręg wyborczy naszej Gminy, obejmujący: Borzęta, Bulina, Droginia, Krzyszkowice, Łęki, Osieczany, Polanka, Poręba, Trzemeśnia, Zasań i Zawada.  Listę otwiera Grzegorz Podlasek.

Grzegorz Podlasek  - ekonomista i przedsiębiorca. Kto go zna, wie, że, jak coś robi, to poświęca się temu w stu procentach. Jego działalność na rzecz społeczności lokalnej jest inspirowana  innowacjami i ekologią. Jako radny skoncentruje się na działaniach związanych z poprawą jakości powietrza oraz racjonalną gospodarką odpadami komunalnymi.

 

Z  drugiego miejsca okręgu trzeciego kandyduje radny  Wojciech Malinowski. Doświadczony samorządowiec, który w kolejnej kadencji pragnie kontynuować rozpoczętą działalność społeczną.  Wojciech stawia na rozwój Trzemeśni.

Kolejne miejsce zajmuje Arkadiusz Woźnica, młody adept psychologii na Uniwersytecie Jagiellońskim, który z pasją podchodzi do kształtowania przyszłości naszego regionu. Zafascynowany kulturą i edukacją, pragnie otworzyć przed mieszkańcami drzwi do bogatego świata wiedzy i możliwości rozwojowych.

Gabriela Maciuszek to kolejna osoba, która swoją energią i świeżym podejściem do nauki i gotowości podejmowania wyzwań, wnosi młodzieńczy zapał do lokalnej polityki. Jako studentka geologii stosowanej, Gabriela chce promować zielone praktyki i wspierać infrastrukturę przyjazną mieszkańcom i turystom.

 

Tomasz Dąbrowa to zaś kandydat, który podkreśla znaczenie inwestycji edukacyjnych i sportowych. Jego celem jest stworzenie możliwości dla młodych, by rozwijać talenty i umożliwić realizację kluczowych projektów dla społeczności. Mimo wielu zajęć, aktywnie służy w Ochotniczej Straży Pożarnej.

 

Małgorzata Kraus - doświadczona nauczycielka, poetka.  Jest orędownikiem aktywizacji seniorów i wspierania lokalnych inicjatyw kulturalnych, co ma na celu zintegrowanie i wzbogacenie społeczności lokalnej.

Każda z tych osób wnosi swoje  doświadczenia i pasje, które w sumie  tworzą silny zespół,  mający wspólny cel - rozwój naszej lokalnej wspólnoty i budowanie lepszej przyszłości dla mieszkańców naszego Miasta i Gminy. To właśnie ich różnorodność i zaangażowanie czynią naszą ofertę wyjątkową i skuteczną, odpowiadającą Waszym Potrzebą. 

Ewa Wincenciak-Walas

Materiał sfinansowany ze środków KKW Koalicja Obywatelska.

Powiązane tematy

Zobacz więcej