Wybory samorządowe 2024

KWW Owocnie dla Gminy. Kim jesteśmy i z czym idziemy?

Jesteśmy grupą osób, którą budowaliśmy konsekwentnie w oparciu o wspólne uniwersalne wartości, takie jak: szacunek, odwaga, otwartość, autentyczność.

Są wśród nas ludzie w różnym wieku, mężczyźni i kobiety, różnych profesji, przedsiębiorcy i społecznicy.

Co nas łączy? To, że wszystkim nam na sercu leży dobro naszej małej Ojczyzny i jesteśmy gotowi do działania z zaangażowaniem i pasją dla dobra wspólnego.

 

Materiał sfinansowany przez KWW Owocnie dla Gminy.

 

KWW Owocnie dla Gminy - z czym idziemy?

Ciągła troska o dobro obywateli oraz dążenie do budowy silnego społeczeństwa stanowi podstawę działań programowych naszego KWW.

Stawiamy na nową jakość w zarządzaniu miastem i gminą Myślenice. Optymalnym rozwiązaniem na współczesne czasy jest model partycypacyjny, mający na celu stworzenie warunków do dialogu i atmosfery zaufania, która zdecydowanie przyczyni się do wzrostu motywacji oraz zaangażowania mieszkańców miasta i gminy Myślenice.

Odchodzimy od dotychczasowego, rodzącego podziały, modelu zarządzania autorytarnego, w którym decyzje są podejmowane z góry, a mieszkańcy mają umiarkowany wpływ na otaczającą ich rzeczywistość.

 

KWW Owocnie dla Gminy - z kim idziemy?

Kandydatka na burmistrza miasta i gminy Myślenice - Barbara Bylica

“Drodzy Mieszkańcy, pragnę Was poinformować, że w wyborach samorządowych w 2024 roku ubiegać się będę o stanowisko burmistrza naszej Gminy. 

Jestem absolwentką Akademii Górniczo Hutniczej w Krakowie. Na Wydziale Zarządzania ukończyłam kierunek Zarządzanie i Marketing w specjalności Zarządzanie Finansami, oraz na Wydziale Nauk Społecznych Stosowanych – Studium Przygotowania Pedagogicznego. Posiadam dyplom ukończenia studiów podyplomowych w zakresie Samorząd i Administracja Publiczna, a także liczne kursy i szkolenia min. z zakresu finansów publicznych, funduszy europejskich, wykorzystania innowacji w środowisku.

Jestem rodowitą myśleniczanką, szczęśliwą żoną i mamą dwóch wspaniałych córek. Myślenice to moje ukochane miasto. Jestem aktywnym społecznikiem. To tu, od lat, działam dla dobra innych. Pielęgnuję tradycję w Kole Gospodyń Górne Przedmieście, jestem współzałożycielką Fundacji Owocna, oraz współautorką wielu projektów promujących gminę Myślenice – jej dziedzictwo kulturowe, tradycję, turystykę, sport oraz walory przyrodnicze.

Zorganizowałam wiele wydarzeń integrujących lokalną społeczność, które cieszyły się dużym powodzeniem. Podejmowane przeze mnie działania pomocowe są pełne troski o innych.

Od blisko 20 lat zawodowo związana jestem z Urzędem Miasta i Gminy Myślenice, praca ta jest moją pasją, czymś co bardzo kocham. Jestem osobą uczciwą, otwartą na zmiany i ludzi, o wysokich umiejętnościach komunikacyjnych. Posiadam wykształcenie i kwalifikacje z zakresu zarządzania, które są gwarancją bardzo dobrej znajomości przepisów i zasad funkcjonowania samorządu terytorialnego, co ma znaczący wpływ na właściwe zarządzanie.

Nie jestem i nie byłam związana z żadną partią polityczną.

Doświadczenie zawodowe i społeczne, a także tysiące rozmów z mieszkańcami pozwoliły mi stworzyć  klarowną wizję rozwoju Miasta i Gminy Myślenice oraz strategię działania. Zamierzam być burmistrzem, który idzie odważnie wraz z mieszkańcami i jest blisko ich spraw.

Jestem kobietą, dla której najważniejszy jest wzajemny szacunek i empatia, dlatego ponad wszystko stawiać będę na dobro mieszkańców. Tylko mądrze i w zgodzie zarządzana gmina da nam wszystkim wspaniałe miejsce do życia.

Jako burmistrz pragnę łączyć, a nie dzielić. Chcę zadbać o wzajemny szacunek i przywrócić dialog między mieszkańcami, radnymi, a władzami gminy i powiatu. Jestem świadoma, że służba na rzecz gminy wiąże się z pokorą wobec jej mieszkańców, a bycie gospodarzem tak wspaniałego miasta jakim są Myślenice – to zarazem zaszczyt, jak i poważny obowiązek.

Każdy kto mnie zna, wie doskonale, że jestem pracowita i wytrwała w dążeniu do celu, a dane innym słowo jest dla mnie priorytetowe. Pełniąc stanowisko burmistrza zrobię dla mieszkańców znacznie więcej niż dotychczas, wykorzystując całą swoją energię, wytrwałość i konsekwencję w działaniu.

Zapraszam chodźmy razem ku lepszej przyszłości naszej gminy. 7 kwietnia wybierz  mnie! Za każdy głos z serca dziękuję i obiecuję nową jakość.”

 

 

Kandydaci do Rady Miejskiej

Okręg 1: Myślenice, Chełm

 

Małgorzata Miszczak - Okręg 1, Pozycja 1

Myśleniczanka, mama dwójki dzieci i żona tego samego męża od 18 lat. Edukatorka, animatorka kultury, specjalistka ds. komunikacji, redaktorka. Magister zarządzania na Uniwersytecie Jagiellońskim, ukończyła studia podyplomowe z przedsiębiorczości oraz liczne szkolenia z kompetencji liderskich i coachingowych.

Urodzony strateg, szybko łączy fakty, efektywnie wykorzystuje talenty, elastyczna w znajdowaniu  rozwiązań. Współtworzy Fundację Owocną, jest inicjatorką ponad 100 projektów, m.in. od 5 lat prowadzi w Myślenicach Klub Kobiet 100/100, stawia na polski produkt, jej Projekt Rozkwitnij Polsko (dotarł do kilkunastu tysięcy młodych osób z gminnych szkół i przedszkoli). Kreatywna i wszechstronna, bliskie są jej tematy promocji lokalnych dóbr, łączenia potencjałów oraz wspieranie ludzi w budowaniu ich dobrostanu, a także przeciwdziałania dyskryminacji.

 

Barbara Bylica - Okręg 1, Pozycja 2

Rodowita myśleniczanka, szczęśliwa żona i mama dwóch wyjątkowych córek. Od lat oddana służbie na rzecz mieszkańców miasta i gminy Myślenice, z jednej strony jako pracownik Magistratu z drugiej jako społecznik.

Zaangażowana i pracowita, swoje pasje rozwija w Kole Gospodyń Górne Przedmieście, kultywując tradycje kulinarne, integrując wokół wyjątkowych wydarzeń. Współzałożycielka Fundacji Owocna, odnajduje radość w tworzeniu projektów, które promują piękno oraz potencjał gminy Myślenice. Dba o dziedzictwo kulturowe, rozwój turystyki, sportu, promuje naturalne walory krajoznawcze. 

 

Elżbieta Malczewska - Okręg 1, Pozycja 3

Ikonograf, wyjątkową postać w społeczności lokalnej, angażująca się aktywnie w różnorodne inicjatywy. Prowadzi spotkania w ramach Wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym, gdzie przekazuje wartości duchowe, budując wspólnotę wiary.

Przejawia szczególne zaangażowanie w wsparcie lokalnych przedsiębiorców i artystów, widząc w nich potencjał rozwoju gminy. Jej marzeniem jest ożywienie myślenickiej płyty Rynku, która niegdyś była sercem miasta. Dodatkowo, dedykuje swój czas i wysiłek na rzecz wzrostu bezpieczeństwa w naszej gminie.

 

Justyna Jędrzejowska -  Okręg 1, Pozycja 4

Członkini Zarządu Stowarzyszenia Przytul Sierściucha oraz oddana wolontariuszka. Jej główną misją jest pomaganie naszym mniejszym braciom, ale również niesienie wsparcia każdemu potrzebującemu. Koncentruje się na edukacji dotyczącej opieki, praw oraz bezdomności zwierząt, dążąc do ich godnego traktowania.

Niebagatelną rolę w jej życiu społecznym odgrywa także troska o tradycję i kultywowanie lokalnych dziedzictw. Angażuje się w wspieranie małych lokalnych przedsiębiorstw oraz rolników, widząc w nich siłę i potencjał rozwoju społeczności lokalnej. 

 

Mateusz Pieczyński - Okręg 1, Pozycja 5

Właściciel agencji rekrutacyjnej, lider Szlachetnej Paczki w Myślenicach. Jego działania koncentrują się na wsparciu zawodowym, zwłaszcza osobom zagrożonym wykluczeniem społecznym. Otwarty, pozytywnie nastawiony, profesjonalista o wyjątkowo rozwiniętych zdolnościach interpersonalnych.

Jest nie tylko skutecznym biznesmenem, ale także szanowanym liderem społeczności lokalnej. Dla niego priorytetem są działania prospołeczne, które obejmują wyjście naprzeciw potrzebom mieszkańców oraz wsparcie w ich dążeniu do samorozwoju, podnoszenia kompetencji i kwalifikacji zawodowych. 

 

Robert Zabel -  Okręg 1, Pozycja 6

tata dwóch uroczych córek, pasjonat fotografii oraz aktywny biegacz. Jego serce należy do sportów ekstremalnych - jest byłym kolarzem górskim i współzałożycielem grupy Morsy Myślenice.

Jego życiową filozofią jest promowanie zdrowego trybu życia i aktywności fizycznej, co przejawia się w jego zaangażowaniu w życie lokalnej społeczności. Uważa, że jedynie poprzez empatyczne zrozumienie i uwzględnienie głosu społeczności możemy skutecznie działać na rzecz ich dobra i rozwoju. Marzy o tym, by Gmina Myślenice stała się atrakcyjnym miejscem do życia, odwiedzin oraz aktywnego spędzania czasu.

 

Aleksander Trystuła -  Okręg 1, Pozycja 7

zaangażowany społecznie przedstawiciel młodego pokolenia.  Jako wolontariusz w PZC "Betania" w Myślenicach, poświęca swój czas na opiekę nad osobami z niepełnosprawnościami. Jest współorganizatorem kursu samoobrony dla kobiet, co dowodzi jego troski o bezpieczeństwo mieszkańców i równouprawnienie płci.

W dniu swoich 18. urodzin zarejestrował się do bazy dawców szpiku oraz oddał donację krwi, spełniając swoje marzenie i chcąc pomagać innym w najbardziej bezpośredni sposób. Jego głównym celem w życiu publicznym jest skupienie się na organizacji wydarzeń związanych z integracją mieszkańców, promocją zdrowia oraz pielęgnowaniem tradycji regionu. 

 

Marek Nykiel -  Okręg 1, Pozycja 8

Szczęśliwy tata trójki dzieci, pasjonat elektroniki oraz programista. Jego serce bije dla sportu, zwłaszcza dla strzelectwa sportowego. Jego misją jest inspirowanie i rozwijanie pasji dzieci i młodzieży, szczególnie w obszarze technicznym - począwszy od majsterkowania, aż po programowanie.

To odważny człowiek, gotowy do niesiona pomoc innym w potrzebie. Jego życiową drogą jest nie tylko rozwijanie siebie, ale także wspieranie innych w ich dążeniach i pasjach. Jego zaangażowanie i determinacja czynią go nie tylko wyjątkowym rodzicem, ale także inspirującym liderem społeczności lokalnej.

 

Mateusz Kania -  Okręg 1, Pozycja 9

Szczęśliwy mąż i ojciec trójki cudownych dzieci. Dzięki swej wytrwałości i zaangażowaniu konsekwentnie osiąga zamierzone cele, zarówno w życiu osobistym, jak i zawodowym.

Otwarty, pomysłowy i zaangażowany, na co dzień kieruje się takimi wartościami jak:  uczciwość, współpraca, miłość, tworząc harmonijną i pełną wsparcia atmosferę w każdym miejscu w którym się znajduje. Chce by gmina Myślenice była dobrym miejscem do współpracy i realizacji życiowych planów dla młodego pokolenia.

 

Okręg 2: Bysina, Głogoczów, Bęczarka, Jasienica, Jawornik

 

Kazimiera Poniedziałek - Bysina – Okręg 2, Pozycja 1

Wieloletnia dyrektor Gimnazjum w Bysinie to nie tylko doświadczona liderka, ale prawdziwa entuzjastka lokalnej społeczności.

Jej praca zawodowa jest nie tylko odbiciem skutecznej współpracy z instytucjami gminy i powiatu, ale także dowodem na zaangażowanie w dobro mieszkańców Bysiny. Posiada naturalną zdolność do inspiracji i motywowania innych, jest architektem licznych społecznych inicjatyw, które przyczyniły się do rozwoju społeczności. 

 

Michał Ćwiękała – Głogoczów / Bęczarka – Okręg 2, Pozycja 2

Inżynier drogownictwa z pasją i doświadczeniem. Pochodzi z miejscowości Brody koło Kalwarii Zebrzydowskiej, obecnie mieszkaniec Gminy Myślenice od 8 lat, z czego ostatnie 4 lata spędził w sercu Głogoczowa.

Absolwent Politechniki Krakowskiej w specjalizacji drogownictwo, posiada solidne wykształcenie, które z powodzeniem przekłada na praktykę w swojej zawodowej ścieżce. Oprócz profesjonalnego zaangażowania może się pochwalić swoją pasją do historii oraz piłki nożnej.

 

Małgorzata Manterys-Skawińska – Jawornik - Okręg 2, Pozycja 3

Doświadczona Koordynatorka ds. dostępności, mieszkanka Jawornika, aktywna liderka społeczności lokalnej. Dba o kultywowanie tradycji narodowej i kulturowej, promocję folkloru, rękodzieła oraz sztuki ludowej.

Zajmuje się kwestiami dostępności przestrzeni publicznej dla osób ze szczególnymi potrzebami. Ceni wysoką jakość obsługi petentów w urzędach, dlatego zabiega o poprawę jej standardów. Stawia na rozsądne wydatkowanie pieniędzy publicznych, łącząc pragmatyzm z troską o dobro wspólne.

 

Justyna Wyrostek – Jasienica – Okręg 2, Pozycja 4

Rodowita Jasieniczanka, to prawdziwa dusza społeczności, wolontariuszka, organizowała szereg wydarzeń charytatywnych na rzecz dzieci. Potrafi współpracować z różnymi osobami,  środowiskami, organizacjami, jej działania mają znaczący wpływ na życie lokalnej społeczności.

Jej zaangażowanie zostało docenione przez przyznanie jej tytułu w plebiscycie "Ośmiu Wspaniałych." Ważne jest dla niej działanie na rzecz poprawy bezpieczeństwa na drogach,dbanie o promocję bezpieczeństwa wśród dzieci i młodzieży.

 

Piotr Pitala – Głogoczów / Bęczarka – Okręg 2, Pozycja 5

Jako przedsiębiorca rozumie potrzeby lokalnego biznesu, ale również zdaje sobie sprawę z istoty przedsiębiorczego działania dla dobra wspólnoty. 

Jego serce bije dla społeczności Głogoczowa i okolicy, gdzie nie tylko z sukcesem prowadzi własny biznes, ale również poświęca swój czas jako ochotnik straży OSP Głogoczów. Jego zaangażowanie jest dowodem na gotowość do służby dla bezpieczeństwa lokalnej społeczności. Nie raz udowodnił, że potrafi służyć pomocą, reagując w trudnych sytuacjach. 

 

OKRĘG 3: Zawada, Polanka, Osieczany, Łęki, Poręba, Zasań, Bulina, Borzęta, Krzyszkowice, Trzemeśnia, Droginia.

 

Monika Jolanta Jaśkowiec – Bulina - Okręg 3, Pozycja 1

Prezeska Stowarzyszenia KGW Maliny z Buliny, dynamiczna liderka rozpoznawalna w lokalnym środowisku. Angażuje się w liczne przedsięwzięcia, które mają na celu podniesienie jakości życia społeczności Buliny, Łęk i okolicy, stawia na integrację i rozwój. Przez ostatnie dwa lata przewodnicząca Rady Rodziców przy SP w Trzemeśni, gdzie podejmowała szereg inicjatyw na rzecz uczniów i szkoły.  Bliskie są jej tematy związane z pomocą osobom zagrożonym wykluczeniem społecznym.

 

Stanisław Cichoń – Borzęta - Okręg 3, Pozycja 2

Wspólnie dbajmy o piękno naszej Borzęckiej Ziemi.” Ma wyższe wykształcenie na Akademii Rolniczej i Uniwersytecie Papieskim w Krakowie. Mocno związany z dziedzictwem kulturowym naszej ziemi.

Wspiera inicjatywy społeczne, m.in. działalność LKS Sokół Borzęta. Doświadczony samorządowiec, pełnił funkcje radnego i sołtysa Borzęty. Ma wiele pomysłów rozwoju naszego regionu, budowę ścieżek rowerowych, boiska sportowego dla Sokół Borzęta oraz hali sportowej.

 

Artur Wawrzynek – Krzyszkowice – Okręg 3, Pozycja 3

inspektor urządzeń transportu bliskiego oraz honorowy dawca krwi, dla którego bezpieczeństwo ludzi to sprawa priorytetowa.

Jego zainteresowania obejmują również rozwój gospodarczy oraz podnoszenie atrakcyjności i dostępności gminy Myślenice dla jej mieszkańców, inwestorów i przyszłego rynku pracy. Zaangażowany,  otwarty na potrzeby mieszkańców, gotowy by wspomagać różne inicjatywy społeczne. 

 

Mirosław Kasprzycki – Trzemeśnia  – Okręg 3, Pozycja 4

Łączy edukację, pasję do aktywności fizycznej i zaangażowanie w rozwój lokalnej społeczności. Nauczyciel informatyki w szkołach średnich w Myślenicach oraz nauczyciel chemii w szkole podstawowej w Glichowie.

Poza pracą, zdecydowanie stawia na aktywność ruch, zwłaszcza chodzenie i bieganie po pobliskich górskich szlakach. Chce wspierać rozwój turystyki i sportu, inwestycje w infrastrukturę oraz wszelkie pozytywne inicjatywy społeczne w naszej gminie.

 

Dominika Ulmańska – Zawada –  Okręg 3, Pozycja 5

Żona, mama i wolontariuszka, gotowa do niesienia pomocy i wspierania innych. Jako pracownik Politechniki Krakowskiej organizuje ważne wydarzenia naukowe, co świadczy o jej zdolnościach organizacyjnych i skutecznej pracy zespołowej. Zaangażowana w sprawy kobiet, walkę z dyskryminacją, luką płacową, mobbingiem i stereotypami, jest autentycznym głosem dla równości społecznej. Cechuje ją empatia, wrażliwość i etyczność, które czynią z niej doskonałą reprezentantkę tych, którzy potrzebują silnego głosu w radzie. 

 

Więcej informacji na FB, Tik-Tok, Instagram – KWW Owocnie dla Gminy.

Materiał sfinansowany przez KWW Owocnie dla Gminy.

Powiązane tematy

Zobacz więcej