Wybory samorządowe 2024

Maciej Ostrowski: Wygrałem proces wyborczy z Jarosławem Szlachetką

Maciej Ostrowski: Wygrałem proces wyborczy z Jarosławem Szlachetką

Sądy obu instancji oddaliły żądania  obecnego burmistrza Myślenic, który zarzucił kłamstwo i złożył pozew w trybie wyborczym przeciwko kandydatowi na to stanowisko - Maciejowi Ostrowskiemu.

 „Drogie panie, szanowni państwo - wyrok, który zapadł w ostatnich dniach pokazał, że w Myślenicach nie ma już tzw. nadludzi, wszyscy są równi wobec prawa, a czas straszenia i gnębienia kobiet - tak jak zapowiadałem w filmie na dzień kobiet - się kończy. Przychodzi 7 kwietnia i możemy dokonać wyboru. Dokonajcie wyboru właściwie”

- mówi Maciej Ostrowski, kandydat do rady miejskiej oraz na burmistrza Miasta i Gminy Myślenice.

 

Materiał sfinansowany ze środków KWW Macieja Ostrowskiego.

 

Maciej Ostrowski w mediach społecznościowych zamieścił film, w którym informuje, że wygrał proces wyborczy z Jarosławem Szlachetką. Z materiału dowiadujemy się, że sąd potwierdził, iż wypowiedzi Macieja Ostrowskiego odnoszące się do zachowań obecnej - myślenickiej władzy, były prawdziwe oraz potwierdził, że jego ocena „czas damskich bokserów w Myślenicach mija”, była zgodna z prawem.

W materiale opublikowanym przez byłego burmistrza oraz kandydata na to stanowisko, widzimy Macieja Ostrowskiego w towarzystwie kobiet, które zdecydowały się wystartować w wyborach samorządowych.

W ich imieniu wypowiada się Ewa Kęsek kandydatka do powiatu (KWW Wyborców Wspólnie dla Powiatu).

 

„Moi drodzy. Dzisiaj stoimy z Maćkiem Ostrowskim - nie za Maćkiem Ostrowskim. Chciałyśmy mu podziękować, że stanął w obronie kobiet - kobiet, które zdecydowały się wystartować w wyborach samorządowych. Stanął w obronie i sprzeciwił się hejtowi i wyśmiewaniu ich w trakcie kampanii wyborczej, ale stanął również w obronie kobiet, które traciły swoją pracę i które o swój honor i prawa pracownicze, musiały walczyć w sądzie.

Ale chciałyśmy ci Maćku powiedzieć, że żadnemu włodarzowi nie pozwolimy na gnębienie słabszych, bez względu na płeć i poglądy, zawsze będziemy stać po ich stronie. My kobiety chcemy być głosem jedności, dialogu i współpracy. I o to samo prosimy inne kobiety z innych list wyborczych. Współpracujmy razem dla dobra samorządu, dla dobra naszej małej ojczyzny” – mówi Ewa Kęsek.  

Oprócz zdjęć postanowienia Sądu Okręgowego w Krakowie, w filmie znalazła się też wypowiedź Macieja Ostrowskiego.

Maciej Ostrowski: Drogie panie, szanowni państwo - wyrok, który zapadł w ostatnich dniach pokazał, że w Myślenicach nie ma już tak zwanych nadludzi, wszyscy są równi wobec prawa, a czas straszenia i gnębienia kobiet, tak jak zapowiadałem w filmie na dzień kobiet wyemitowanym 29 lutego - czas ten się kończy.

Przychodzi 7 kwietnia i możemy dokonać wyboru. Dokonajcie wyboru właściwie.

 

Materiał sfinansowany ze środków KWW Macieja Ostrowskiego.

Powiązane tematy

Zobacz więcej