Myślenice

Myślenice. Tak ma wyglądać plac zabaw na Zarabiu, w Parku Jordana powstanie nowy

Myślenice. Tak ma wyglądać plac zabaw na Zarabiu, w Parku Jordana powstanie nowy

Plac zabaw na Zarabiu czeka remont, z kolei według zapowiedzi burmistrza nowe miejsce dla dzieci powstanie w Parku Jordana w centrum miasta. Razem z projektantem zaprezentował wizualizacje obu miejsc

 

Burmistrz Jarosław Szlachetka (PiS) razem z projektantem placów zabaw Markiem Wójcikiem zaprezentowali wizualizacje dwóch placów zabaw na myślenickim Zarabiu w Parku Miejskim im. Jana Izydora Sztaudyngera oraz przy plaży trawiastej, a w Parku Jordana w centrum miasta.

W Parku Miejskim mają powstać m.in. dwie tyrolki, elementy kalisteniki i urządzeń siłowni plenerowych, elementy wspinaczki oraz urządzenia dla najmłodszych i piaskownica. Na placu zabaw przy plaży trawiastej w okolicy Górnego Jazu zaproponowano elementy siłowni plenerowych, huśtawki, czy pole do szachów lub warcabów. Nie zabraknie też elementów dla najmłodszych.

- To inwestycyjne zamierzenia, które chcemy zrealizować przede wszystkim z myślą o najmłodszych obywatelach Miasta i Gminy Myślenice, ale też ich rodziców i całych rodzin. Wiemy jak ważne jest, by dzieci miały swoją bezpieczną przestrzeń do aktywnie spędzanego czasu. Na tym nie koniec, nasz samorząd ma też na celu modernizację kolejnych placów zabaw na terenie całego miasta – zapowiada Jarosław Szlachetka.

Najwcześniej (gmina nie podaje konkretnego terminu) mają ruszyć ruszą prace w Parku Jordana. Dzięki dotacji z programu Małopolska Infrastruktura Sportowo-Rekreacyjna na dolnej płycie powstaną urządzenia sportowego placu zabaw dla dzieci wraz z tyrolką. 

W komunikacie gminnym brak kosztów realizacji tych miejsc oraz terminów realizacji. 

Komentarze (3)

 • 29 kwi

  Szkoda, że aktualne place zabaw nie są utrzymywane w dobrym stanie i konserwowane na bieżąco. Tylko w przypadku już dużego uszkodzenia wymieniane ( i co ciekawe wcale nie elementami z tak wygórowanymi wymaganiami jak podczas przetargów :) )lub likwidowane.

  6 Odpowiedz
 • 30 kwi

  Och nie!
  Czyżby zniknąć miała najlepsza karuzela w okolicy?

  3 Odpowiedz
 • 2 maj

  Czy ktoś w ogóle redaguje te teksty? Zaczynam czuć się jak na Onecie... Jeśli brak Wam w Redakcji kogoś do korekcji, to mogę pomóc ;)

  2 Odpowiedz

Zobacz więcej

OSP Myślenice Śródmieście ma już 150 lat
Myślenice 0

OSP Myślenice Śródmieście ma już 150 lat

Strażacy z OSP Myślenie Śródmieście od 150 lat służą mieszkańcom Myślenic. Jubileusz był okazją do przekazania nowego samochodu ratowniczo-gaśniczego i wręcze...