Piłka nożna

Orzeł Myślenice zagra w finale baraży. Stawką jest awans do V ligi

Orzeł Myślenice zagra w finale baraży. Stawką jest awans do V ligi
Fot. futmal.pl

Po wygranej 3:0 z Zieleńczanką Zielonki, zawodnicy Orła Myślenice zagrają na wyjeździe w finale baraży z Pogonią Kraków.

Stawką jest awans do V ligi. Jeżeli w ciągu 90 minut wynik będzie remisowy, o zwycięstwie decydować będą rzuty karne

 

Zakończyły się rozgrywki we wszystkich ośmiu grupach małopolskiej klasy okręgowej. Każda z drużyn, która zajęła pierwsze miejsce awansuje bezpośrednio do jednej z dwóch grup małopolskiej V ligi.

Taka sztuka udała się Rabie Dobczyce, która była lepsza od Orła i w 26 spotkaniach zdobyła 65 punktów.

O dwa dodatkowe miejsca (jedno ze wschodu, drugie z zachodu Małopolski) walczą wicemistrzowie wszystkich grup rozgrywek okręgowych.

W turnieju barażowym występuje Orzeł Myślenice, który ma za sobą udany sezon (60 pkt. W 26 meczach). Pierwszy barażowy półfinał rozegrali u siebie w sobotę 15 czerwca i wygrali z Zieleńczanką Zielonki 3:0 po bramkach Kyrylova, Ezeha i J.Moskala.

Tak awans do finału świętowali zawodnicy Orła: 

Mecz finałowy odbędzie się w sobotę 22 czerwca o godz. 15 w Krakowie, gdzie biało-zieloni zmierzą się z miejscową Pogonią. To drużyna, która w równoległym półfinale pokonała Brzezinę Osiek 4:1.

Mecz finałowy rozgrywany jest w formule jednego spotkania. Jeżeli zwycięzca nie zostanie wyłoniony w regulaminowych 90 min., o awansie decydować będą karne. W tych spotkaniach nie ma dogrywek.

Powiązane tematy

Komentarze (2)

Zobacz więcej