Głogoczów

Głogoczów. Zwężenie zakopianki w rejonie powstającej kładki

Głogoczów. Zwężenie zakopianki w rejonie powstającej kładki
Fot. GDDKiA

Od wtorku rano do czwartkowego popołudnia drogowcy zwężą do jednego pasa każdą z jezdni zakopianki w Głogoczowie

 

Utrudnienia na zakopiance w Głogoczowie rozpoczną się we wtorek 18 czerwca o godz. 8:30 i potrwają do czwartku 20 czerwca do godz. 15:30. - Zwęzimy do jednego pasa każdą z jezdni zakopianki w Głogoczowie, w rejonie budowy kładki dla pieszych. Podobne utrudnienia będą też w przyszłym tygodniu, również od wtorku do czwartku. Będziemy podwieszać deskowanie na konstrukcji kładki – informuje Kacper Michna, rzecznik prasowy GDDKiA.

Budowana kładka nad zakopianką zastąpi dotychczasowe przejście dla pieszych koło przystanku Głogoczów Podlesie. Powstaje na trzech podporach – dwie są po obu stronach zakopianki, a trzecia w środku, między jezdniami. Konstrukcja będzie miała 3,4 m szerokości i 33,5 m długości i będzie biec 6 m nad DK7. Wejście na kładkę będzie dostępne za pomocą schodów i wind. 

Głogoczowskim odcinkiem zakopianki każdego dnia przejeżdża ponad 52 tysiące pojazdów. Od 2017 roku było w tym miejscu pięć wypadków z udziałem pieszych. Nowa kładka zdecydowanie poprawi ich bezpieczeństwo. 

Koszt inwestycji to 5,4 mln zł. Generalna Dyrekcja planuje zakończyć prace jesienią tego roku.

 

Powiązane tematy

Komentarze (7)

 • 17 cze

  Jakby nie mogli tego zgrać z Gajem. Będziemy stać kolejne tygodnie w korkach.

  14 1 Odpowiedz
 • 17 cze

  Hmm, ciekawe ile będzie kilometrów korka jutro, może 10, może 20, a może 30. Na zakopiance to powinny być cztery pasy na to natężenie ruchu, a nie dwa i to wiecznie jeden zamknięty i wypadek turysty na zakręcie pierwszym lepszym.

  7 4 Odpowiedz
 • 17 cze

  Do końca tej dekady, będą ciągłe utrudnienia, ze względu na liczne Zakopianki przebudowy. A później zaczną budowę S7. Tak więc życzę anielskiej cierpliwości!

  8 2 Odpowiedz
  • 19 cze

   Jak wytycza za 6 lat nową S7, a następnie znajdą pieniądze za kolejne lata, ogłoszą przetarg i po odwołaniach za kolejne lata wyłonią wykonawcę, a ten po kilku latach zejdzie z budowy bo będą protesty, wyłonią kolejnego i ukończy budowę w 2044r to ta nowa S7 będzie dla kierowców, dzisiaj jeszcze nie narodzonych.

   A obecna po kolejnych kładkach których liczba jeszcze nie jest zamknięta , stanie się drogą metropolitalną jak kiedyś Aleje Lenina (dziś Solidarności) do Nowej Huty.
   Jeszcze dorzucą wzdłuż tej trasy złoty pociąg…..

   6 Odpowiedz
   • 19 cze

    Prawda jest taka że Myślenice komunikacyjnie, na tle pozostałych miast aglomeracji krakowskiej (Krzeszowice, Skawina, Wieliczka, Niepołomice), jest obecnie w czarnej du... I tak pozostanie przez wiele lat. Może to i lepiej. Mniej przyjezdnych się u nas osiedli (czytaj: mniejsze korki, mniejszy wzrost cen nieruchomości, itd. itp.). Ale dojeżdżającym do Krk to nie zazdroszczę.

    4 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  18 cze

  Ciekawe co zadecydowało o wyborze tego miejsca jako najbardziej "pilnego" do budowy kładki.... Po jednej stronie zakopianki tylko przystanek i krzoki.

  12 1 Odpowiedz

Zobacz więcej