Powiat myślenicki

Trzeci stopień ostrzeżenia meteorologicznego. Przed nami burzowy weekend

Trzeci stopień ostrzeżenia meteorologicznego. Przed nami burzowy weekend

IMGW wydał trzeci – najwyższy stopień ostrzeżenia meteorologicznego dla powiatu myślenickiego. Prognozowane są burze i ulewne deszcze, a miejscami grad.

 

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał trzeci stopień ostrzeżenia meteorologicznego dla województwa i powiatu myślenickiego. Prognozowane są burze, których miejscami będą towarzyszyć ulewne opady deszczu od 35 mm do 50 mm oraz porywy wiatru do 120 km/h. Miejscami spadnie grad, lokalnie o średnicy do około 6 cm. Prawodopodobieństwo wystąpienia przewidywanych zjawisk szacowana jest na 80%.

 Ostrzeżenia trzeciego obowiązują do soboty 22 czerwca do godz. 8.00. Prognozy na sobotę mówią o ostrzeżeniach o burzach pierwszego stopnia. Najbliższe godziny mają być szczególnie niespokojne.

Małopolska objęta jest też ostrzeżeniem hydrologicznym pierwszego stopnia. W obszarach występowania prognozowanych opadów burzowych, na mniejszych rzekach oraz w zlewniach zurbanizowanych, mogą wystąpić gwałtowne wzrosty poziomu wody i podtopienia.

W zlewniach kontrolowanych, w przypadku wystąpienia szczególnie intensywnych opadów, istnieje możliwość przekroczenia stanów ostrzegawczych, a krótkotrwale także alarmowych. Ostrzeżenie to obowiązuje od dziś od godziny 16.00 do jutra do godziny 10.00.

Komentarze (1)