Badminton

Anna Kocimska z TKKF Uklejna Myślenice zdobyła brązowy medal podczas Mistrzostw Europy Seniorów w Badmintonie, które odbyły się w belgiskim mieście Heusden-Zolder

TKKF Uklejna Myślenice reprezentowała Anna Kocimska, która po pojedynkach w parze z Magdaleną Nielsen zdobyła brązowy medal w kategorii debel kobiet 40+.

To pierwszy medal z imprezy o takim zasięgu dla zawodniczki oraz myślenickiego klubu. Anna Kocimska jest wielokrotną medalistką Mistrzostw Polski, Międzynarodowych Mistrzostw Polski oraz wielu turniejów krajowych jak i zagranicznych. Obecnie reprezentuje i gra w drużynie I Ligi Badmintona TKKF UKLEJNA Myślenice.

Podczas turnieju występowała jeszcze w grze pojedynczej, gdzie ćwierćfinale uległa zawodniczce z Niemiec oraz w grze mieszanej, gdzie swój udział zakończyła w początkowej fazie turnieju.

W Mistrzostwach wystartowała rekordowa ilość 1550 zawodników, polscy sportowcy łącznie z tej imprezy przywieźli 8 medali.