Judo

Hubert Strzelec ze srebrnym i brązowym medalem w Cracow Judo Open 2024

W pierwszych zawodach sezonu 2024/25 Hubert Strzelec reprezentujący "Sokoła" Myślenice zdobył srebrny i brązowy medal

W dniach 31 sierpnia i 1 września w Krakowie odbył się międzynarodowy turniej Cracow Judo Open 2024. W zawodach wzięło udział 1025 zawodniczek i zawodników judo ze 161 klubów z 22 państw.

W pierwszych zawodach sezonu 2024/25 wystartowało trzech reprezentantów myślenickiego SOKOŁA w składzie: Hubert Srzelec, Adam Stopka, Milan Ostafin.

W kategorii junior młodszego MU-18, wystartował Milan Ostafin, który po wyrównanych pojedynkach przegraniu dwie walki i odpadł z turnieju.

Hubert Strzelec wygrał przez ippon dwie walki, ale w walce o awans do finału przegrał z zawodnikiem z Czech. W walce o brązowy medal pokonał rywala ze Szwecji przez ippon i tym samym zdobył brązowy medal.

Kolejnego dnia Hubert wystartował w kat. MU-21 (-90 kg). Wygrał przed czasem swoje walki z reprezentantami Szwecji oraz Japonii i awansował do finału, gdzie przegrał z zawodnikiem z Finlandii, zdobywając tym samym srebrny medal.

Adam Stopka w kat. 66kg w pierwszej rundzie pokonał przez ippon zawodnika z Norwegii, ale w drugiej przegrał z reprezentantem Słowenii i spadł do repasaży. Tam pokonał kolejno, zawodników z Finlandii i Danii. Adam zakończył turniej na 7 miejscu, przegrywając przez waza-ari pojedynek z reprezentantem Niemiec.