Mariusz Pustuła i Szymon Wiśniewski obronili tytuł Mistrzów Polski w biegu po schodach

Strażacy z komendy powiatowej PSP w Myślenicach obronili tytuł Mistrzów Polski w biegu po schodach „Wieżowiec 2024”. Mariusz Pustuła oraz Szymon Wiśniewski nie mieli sobie równych

Szóste Mistrzostwa Polski Strażaków w biegu po schodach „Wieżowiec 2024” odbyły się w sobotę 14 września w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie. Po raz kolejny najlepszymi okazali się st. asp. Mariusz Pustuła oraz mł. asp. Szymon Wiśniewski z Komendy Powiatowej PSP w Myślenicach.

Uczestnicy do pokonania mieli 30 pięter Pałacu Kultury i Nauki, a to wszystko w pełnym umundurowaniu bojowym z podpiętym aparatem ochrony dróg oddechowych. Strażacy z Myślenic dystans pokonali w 5 min. i 4 sek. tym samym ustanawiając najlepszy czas zawodów i broniąc ubiegłoroczny tytuł Mistrzów Polski.

Drużyna w składzie kpt. Szymon Jopek oraz mł. bryg. Marek Łabędź z czasem 5 min. 45 sek. Uplasowała się na 5 pozycji w kategorii ogólnej i na 3 miejscu podium w kategorii PSP 70+. W tym roku wystartowała rekordowa liczba strażaków, bo aż 450 osób.

Z kolei druhny z OSP Myślenice Dolne Przedmieście Kalina Kalinowska oraz Iwona Piekarz zajęły 1 miejsce z czasem 7min. 58 sek. w kategorii OSP kobiety i tym samym zdobyły tytuł Mistrza Polski. W zawodach wzięła udział jeszcze jedna drużyna z powiatu myślenickiego GPR OSP Myślenice w składzie Michał Zając oraz Marcin Sałach. Druhowie uplasowali się na 4 miejscu w kat. OSP.