Zapasy

Jakub Tomera ze srebrem na Memoriale Jana Czai i Jana Adamaszka w Katowicach

Jakub Tomera z Dalinu Myślenice walczący w kat. wagowej do 38 kg podczas XVII Międzynarodowego Memoriału Jana Czai i Jana Adamaszka wywalczył srebrny medal

XVII Międzynarodowy Memoriał Jana Czai i Jana Adamaszka odbył się 12 października w Katowicach. Podczas turnieju rywalizowało ze sobą 148 zawodników z 15 klubów polskich i reprezentacja Czech.

Dalin Myślenice reprezentował Jakub Tomera walczący w kat. wagowej do 38 kg. Był to kolejny udany występ Kuby, który wywalczył srebrny medal. W półfinale pokonał przez położenie na łopatki Dmitro Trnitskyiego z katowickiego Tytanu, a w finale przegrał z zawodnikiem Unii Racibórz Sebastianem Kochem.

Za dwa tygodnie w Świebodzicach odbędzie się Puchar Polski w Sumo stanowiący pierwszy etap eliminacji do przyszłorocznych Mistrzostw Europy. Dalin zgłosił udział czterech zawodników – po dwóch w grupie Młodzików i Kadetów.