Fotografie Bartłomieja Krężołka w Galerii mgFoto. „To opowieść o strachu i lękach dzieciństwa, o nieokiełznanej wyobraźni”
W galerii mgFoto w ramach wystawy pt. „Mute” można oglądać fotografie Bartłomieja Krężołka. „To opowieść o strachu i lękach dzieciństwa, o nieokiełznanej wyobraźni”
Wernisaż wystawy odbył się w Galerii Stowarzyszenia Myślenickiej Grupy Fotograficznej MgFoto w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. ks. Jana Kruczka w Myślenicach.
Projekt "mute" to opowieść o strachu i lękach dzieciństwa, o nieokiełznanej wyobraźni. O zbieraniu się na odwagę, żeby spojrzeć za siebie zarówno w życiu jak i w ciemnym korytarzu. Tytuł, nawiązuje to dwóch znaczeń. Press mute - wyłącz dźwięk, przywołaj ciszę – to zaproszenie do wejścia w stan, w którym emocje i podświadomość przejmują kontrolę. Mute to też osoba niema, bohater historii, która wprowadza w przestrzeń tych fotografii.
Bart Krezolek /Bartłomiej Krężołek/ urodzony w 1977 roku, mieszka w Krakowie. Niezależny fotograf dokumentalny, laureat Grand Press Photo 2022 w kategorii Own Vision, członek ZPAF. Obecnie studiuje na studiach magisterskich w Instytucie Twórczej Fotografii w Opawie w Czechach, posiada tytuł licencjata z zakresu fotografii oraz magistra finansów korporacyjnych uzyskane na uniwersytetach w Polsce i Wielkiej Brytanii.
Głównie pracuje nad projektami w obszarze dokumentu osobistego i subiektywnego. Często korzysta z estetyki czarno-białej oraz klimatu noir, jak w projekcie „MUTE”, który zdobył nagrodę i został wystawiony podczas Miesiąca Fotografii w Krakowie. Swoje prace prezentował również za granicą, podczas Festiwalu Noorderlicht w Holandii oraz Miesiąca Fotografii w Rydze, aa także na wystawach w Czechach i Francji.
Eksperymentuje z obrazem, tworząc kolaże w projekcie „I wish the Sun would never rise again”. Tworzy projekty zaangażowane. „We can plant a house, we can build a tree”, będący komentarzem na temat postępującej urbanizacji i zanikania zielonych przestrzeni w miastach oraz „Implozja”, będący odpowiedzią na emocje wywołane czasem spędzonym w izolacji podczas pandemii.
Podobają Ci się nasze artykuły?
Dzięki Twojemu wsparciu możemy poruszać tematy, które są istotne dla Ciebie i Twoich sąsiadów. Zabierz nas na wirtualną kawę – nawet najmniejszy gest ma znaczenie.