Kultura

Michał Basista wystąpił w Konkursie Chopinowskim. Tak wyglądał jego koncert. WIDEO

Michał Basista wystąpił w Konkursie Chopinowskim. Tak wyglądał jego koncert. WIDEO

Jak mówi; na ten występ „przygotowywał się przez całe życie”. To historyczny moment - myśleniczanin wystąpił w Konkursie Chopinowskim

 

Dwudziestojednoletni pianista z Myślenic Michał Basista znalazł się wśród 85 uczestników tegorocznego Konkursu Chopinowskiego. „Przygotowywałem się do tego przez całe życie” – mówi.

Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny im. Fryderyka Chopina zapoczątkowany w 1927 roku uznawany jest za jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych o globalnym zasięgu. Zmagania uczestników śledzą miliony ludzi na całym świecie.

Michał Basista, 21-latek z Myślenic: Zdecydowałem się na udział w tym konkursie, ponieważ nie ukrywam, było to od zawsze jedno z moich największych marzeń. Przygotowywałem się do niego przez całe życie. Myślę, że od małego układać głowę, wiadomo kwestie mentalne, kwestie psychiczne stopniowo to się rozwijało. Oszacowałem swoje szanse i stwierdziłem, że spróbuję. Od czasu, kiedy powiedziałem tak, kiedy decyzja zapadła, pracowałem na pełnych obrotach.

Michał Basista wystąpił w pierwszym etapie konkursu w sobotę 4 października. Podczas jego koncertu wybrzmiała; Ballada g-moll op. 23, Nokturn Des-dur op. 27 nr 2, Walc As-dur op. 34 nr 1, Etiuda a-moll op. 25 nr 11.

Relację z sobotniego bloku koncertowego i występ Michała można obejrzeć tutaj:

Dzięki Twojemu wsparciu możemy poruszać tematy, które są istotne dla Ciebie i Twoich sąsiadów. Zabierz nas na wirtualną kawę – nawet najmniejszy gest ma znaczenie. 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Powiązane tematy

Komentarze

Zobacz więcej