logo-web9
Myślenice

Myślenice. Wybudują półkilometrowy łącznik ul. Sobieskiego. Będzie gotowy w październiku 2026

Łącznik ul. Sobieskiego o długości 500 metrów kosztować będzie 3,6 mln zł. Droga ułatwi komunikację w tej części Myślenic

Łącznik Sobieskiego ma pozwolić mieszkańcom domów położonych w tej części miasta na łatwiejszy dojazd. Do tej pory, aby dostać się do swoich posesji korzystali z drogi od strony zakopianki.

Burmistrz podpisał umowę (4 listopada) na wykonanie łącznika. W ramach inwestycji powstanie 500 metrów drogi, która będzie przedłużeniem traktu biegnącego od ulicy Sobieskiego w pobliżu siedziby Powiatowego Inspektoratu Weterynarii.

Koszt to 3,6 mln zł, połowę ze środków stanowi dotacja pozyskana z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg, a druga połowa to pieniądze z budżetu gminy.

Dzięki Twojemu wsparciu możemy poruszać tematy, które są istotne dla Ciebie i Twoich sąsiadów. Zabierz nas na wirtualną kawę – nawet najmniejszy gest ma znaczenie. 

Zobacz więcej
Czytaj komentarze!