Sport

Bouffier zywcięża w Rajdzie Krakowskim

Bouffier zywcięża w Rajdzie Krakowskim
Już w czwartek wieczorem na płytę Myślenickiego rynku wjechały doskonale przygotowane maszyny czołówki mistrzostw Polski budzące podziw w każdym calu


fot. Mariusz Drzyzga

Po ceremonii startu licznie zgromadzeni kibice mogli zobaczyć co potrafią kierowcy zasiadający za kółkami samochodów marek takich jak Peugeot, Subaru czy Mitsubishi.

Wielu kibiców z zaciekawieniem spoglądało w stronę ekipy rajdowej młodego Bryana Bouffier'a. Francuski kierowca Peugeota, który w poprzednim sezonie zdecydowanie wyprzedzał polaków w kolejnych eliminacjach pokazał, że i w tym roku będzie bardzo mocnym rywalem. 

Już po kilku odcinkach rozgrywanych w malowniczych okolicach Makowa Podhalańskiego Bryan wysunął się na czoło stawki. Walkę z mistrzem Polski próbowali podejmować czołowi polscy kierowcy tacy jak Leszek Kuzaj, Michał Sołowow, czy Michał Kościuszko… jednak bez widocznych efektów.

Na mecie Francuz chwalił swoją ekipę za doskonałe przygotowanie samochodu i jego bezawaryjność, podkreślał że rajd był trudny technicznie i z każdym kolejnym OES'em przynosił wiele niespodzianek. Potwierdzili to również inni kierowcy którzy w sobotnie popołudnie stawili się na metę.

Rajd Krakowski do udanych wyścigów mogą zaliczyć także Sławek Sawicki i Robert Hundla. Ekipa z Myślenic startująca w barwach inter-zoo zajęła wysoką 12 lokatę. Obaj kierowcy zgodnie stwierdzili że mimo trudów i złego dopasowania zawieszenia cieszą się ze swojej pozycji.

Za Kierowcą Francuskiej ekipy Peugeota kolejno uplasowali się:

2. Kajetan Kajetanowicz, Maciej Wisławski (Mitsubishi Lancer) - strata 1.07,9
3. Tomasz Czopik, Łukasz Wroński (Mitsubishi Lancer) - 1.32,2
4. Michał Bębenek, Grzegorz Bębenek (Mitsubishi Lancer) - 1.40,7
5. Leszek Kuzaj, Craig Parry (W. Brytania, Subaru Impreza) - 2.15,5
6. Maciej Lubiak, Karina Szarama (Mitsubishi Lancer) - 2.26,8
7. Paweł Dytko, Tomasz Dytko (Mitsubishi Lancer) - 3.30,2
8. Tomasz Kuchar, Daniel Dymurski (Subaru Impreza) - 3.35,8
9. Kamil Butruk, Maciej Wilk (Mitsubishi Lancer) - 4.08,7
10. Michał Sołowow, Maciej Baran (Peugeot 207 S2000) - 4.18,5

Drugi dzień rajdu w naszych obiektywachfot. Piotr Małysz

http://www.miasto-info.pl/galeria/43/

fot. Mariusz Drzyzga

Komentarze

Zobacz więcej