Kultura

Głogoczów: Walentynkowe Spotkanie ze Sztuką 2012

Głogoczów: Walentynkowe Spotkanie ze Sztuką 2012

 W miejscowym Domu Kultury zebrali się ludzie, by pomóc Marcinkowi Dzikowi, jednemu z mieszkańców miejscowości. To 6-latek, który porusza się na wózku inwalidzkim. Uczestnicy spotkania zbierali pieniądze na przystosowanie łazienki do potrzeb chłopca

Sebastian Kurowski

Organizatorem licytacji był Komitet Społeczny "Głogoczów Razem". Jako pierwszy licytowano wyjazd do Brukseli, ufundowany przez Europosłankę Różę Thun. Po ostrej walce został sprzedany za 800 złotych. Potem przyszła kolej na dzieła miejscowych artystów malarzy i rzeźbiarzy, Jana Koczwary, Celiny Kurowskiej, Bolesława Surówki, koszulki z autografami reprezentantów Polski, Jerzego Dudka i koszykarki Eweliny Kobryn, które licytowano za kwoty od 100zł do 250zł.

Słodkości z miejscowych cukierni – ogromny tort w kształcie motyla z Czereśniowego Sadu został sprzedany za 300zł, zestaw pączków od państwa Dziadkowiec za 150zł. Pod młotek poszły także bochny tradycyjnego wiejskiego chleba, książki, alkohole, zegarek i wiele innych.

Jako ostatnie zlicytowano pamiątkowe srebrne serce z wygrawerowanym numerem 1 i rokiem 2012 oraz dołączonym certyfikatem. Pamiątka ma wymiar ponadczasowy. Najwyższą kwotę, 250zł, zaoferowała pomysłodawczyni, Elżbieta Kurowska. Wygląda na to, że srebrne serduszka staną się tradycją imprez charytatywnych organizowanych przez Komitetu "Głogoczów razem".

Spotkanie ze Sztuką to nie tylko aukcje. Na scenie Domu Kultury swoje umiejętności zaprezentowali tancerze ZPiT Ziemia Myślenicka. Wykonali poloneza i krakowiaka.  Regionalistka, poetka i satyryk, Helena Jopek  rozbawiła swoimi dowcipami i wierszami widzów do łez.

O dobry nastój wśród publiczności dbali także prowadzący spotkanie, Renata Piekarz i Stanisław Cichoń. Podczas licytacji zebrano blisko 6000 złotych.

Sylwia Kurowska

Komentarze (7)

 • Brak zdjęcia
  15 lut 2012

  szacunek dla organizatorów

  13 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  15 lut 2012

  trzymaj sie chlopczyku!!!

  13 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  15 lut 2012

  Świetna sprawa
  wielllki szacunek dla pomysłodawców
  wygląda to bardzo profesjonalnie i widać, że ktoś się napracował
  nie wiem kto, ale jesteście WILELCY

  11 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  15 lut 2012

  Tak to już jest. Ci naprawdę WIELCY pozostają anonimowi.

  11 Odpowiedz
 • 15 lut 2012

  bardzo fajne reporterskie zdjęcie ilustruje artykuł. brawo Sebastian

  10 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  17 lut 2012

  SUPER SPRAWA!!!
  Uściski dla Marcinka a podziękowania dla Głogoczowa - osób które potrafią się skrzyknąć i pomóc...

  7 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  18 lut 2012

  Czytając jakiś czas temu zapowiedź tego koncertu nie wierzyłam że się uda. Wstyd się przyznać ale podeszłam do całej tej akcji z dużą rezerwą. Pewnie takich niedowiarków jak ja jest mnóstwo a mimo to udało się zebrać taka kwotę ! Będę śledzić Wasze kolejne akcje i tym razem napewno się przyłącze. Widzę że naprawdę warto. Mocno trzymam za Was kciuki szczególnie za Marcinka, bądź dzielny.

  6 Odpowiedz

Zobacz więcej

Muzeum Niepodległości otwarte nocą
Kultura 0

Muzeum Niepodległości otwarte nocą

Noc Muzeów to okres w którym placówki otwarte są do późnych godzin nocnych. Co w tym roku mieszkańcom zaoferowało Muzuem Niepodległości?   Obchody Nocy Muze...