Pierwszy myślenicki bieg górski [wideo]

W pierwszym myślenickim biegu górskim wzięło udział ponad stu zawodników i zawodniczek z całej Polski. Najlepsze czasy wśród myśleniczan osiągnął Paweł Krzemień a wśród kobiet Anita Porosło

Wśród zawodników znalazła się m.in. Izabela Zatorska (trzykrotna zdobywczyni Pucharu świata), Dominika Wiśniewska (aktualna mistrzyni Polski), Anna Celińska (zdobywczyni Pucharu Polski w 2011), a wśród mężczyzn Kamil Jezierski (lider Pucharu Polski 2012), Rafał Ulfik (trzeci zawodnik Pucharu Polski).

Z powodu złych warunków atmosferycznych i niebezpiecznego oblodzenia drogi, trasa została skrócona o 1800 metrów, a meta czekała na zawodników tuż przed lasem. Każdy z zawodników musiał pokonać 6700 metrów zmagając się ze śniegiem i błotem.O godzinie 11 w niedzielę 1 kwietnia odbył się start spod klubu California na Zarabiu. Pierwsze trzy kilometry trasy biegły żwirową drogą na Uklejnę, następnie płytami ostro w górę i czerwonym szlakiem rowerowym wokół szczytu Uklejny. Dalej do wioski Chełm, a następnie w stronę szczytu góry.

Pierwszy myślenicki bieg górski
W pierwszym myślenickim biegu górskim wzięło udział ponad stu zawodników i zawodniczek z całej Polski
O godzinie 11 w niedzielę 1 kwietnia odbył się start spod klubu California na Zarabiu. Pierwsze trzy kilometry trasy biegły żwirową drogą na Ukleinę, następnie płytami ostro w górę i czerwonym szlakiem rowerowym wokół szczytu Ukleiny. Dalej do wioski Chełm, a następnie w stronę szczytu góry.
Z powodu złych warunków atmosferycznych i niebezpiecznego oblodzenia drogi, trasa została skrócona o 1800 metrów, a meta czekała na zawodników tuż przed lasem. Każdy z zawodników musiał pokonać 6700 metrów zmagając się ze śniegiem i błotem.

Najlepiej w tych trudnych warunkach poradził sobie Łukasz Duliński z Krakowa, który trasę pokonał w czasie 28m50s. Drugi w klasyfikacji generalnej był Rafał Ulfik z Zabrza z czasem 28m57s. Trzeci na metę dobiegł Rafał Krzemień z Wieliczki z czasem 29m11s.